فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌های کشور مطرح کرد:تجلی منویات مقام معظم رهبری در تکریم و صیانت از کارکنان وظیفه

خبر گزاری فارس

خبر گزاری فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از اداره کل زندان‌های خراسان شمالی سردار ایزد خواه‌پیما با حضور در استان خراسان شمالی و بازدید از کانون اصلاح و تربیت این استان اقدامات اجرایی و فعالیت‌های عمرانی انجام‌ شده در این مرکز را بسیار مطلوب توصیف کرد.

در ادامه این بازدید پژمان پروین مدیرکل امور زندان‌های استان خراسان شمالی در توضیحاتی به اقدامات عمرانی اعم از ساخت و بازسازی فضای موجود اشاره و خاطرنشان کرد: در یک‌ سال گذشته در این مرکز اصلاحی و تربیتی مجموعاً ۷ صد مترمربع اعم از احداث، بازسازی و بهسازی انجام‌ گرفته که امروزه فضای مطلوب و ابزار لازم برای انجام فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی فراهم‌ شده است.

مدیرکل امور زندان‌های استان خراسان شمالی با توجه به شرایط سنی مددجویان کانون و تلاش در فراهم کردن شرایط بازگشت سعادتمندانه آنان، به کانون خانواده و بستر اجتماع به تأثیرگذار بودن آموزش‌ها و فرایند اصلاحی و تربیتی اشاره و مطرح کرد: ارائه آموزش‌های ماندگار نیازمند یک فضای لازم و مطلوب است که این امر در این مرکز محقق شده است.

سردار ایزد خواه‌پیما نیز در بازدید از قسمت‌های مختلف از جمله خوابگاه مددجویان، محل اسکان کارکنان وظیفه، سالن اجتماعات فضای موجود را یک فضای کاملاً آموزشی و اصلاحی دانست و ساخت خوابگاه با تمامی امکانات ویژه و رسیدگی به وضعیت معیشتی کارکنان وظیفه را عمل به منویات مقام معظم رهبری در تکریم و صیانت از کارکنان وظیفه دانست و از این اقدام اصولی تقدیر کرد.

فرمانده یگان حفاظت زندان‌های کشور، تلفیق نگاه امنیتی با نگاه اصلاحی و تربیتی را در این مرکز بسیار مطلوب دانست و توضیح داد: ساخت مکانی در بیرون از خوابگاه مددجویان برای استقرار نیروهای مراقب، کمک شایانی به افزایش ضریب امنیتی کانون اصلاح و تربیت کرده است.

گفتنی است؛ سردار خواه‌پیما در مواجهه حضوری با مددجویان این مرکز، ارائه آموزش‌های روان‌شناختی و فرهنگی، مهارت‌آموزی و همچنین معاضدت‌های قضایی و حمایتی را بسیار مطلوب دانست و با یادداشتی در دفتر کانون اصلاح و تربیت بجنورد از مدیریت زندان‌های استان و رئیس کانون اصلاح و تربیت و همکاران وی قدردانی کرد.