طلیعه بندگی در ماه مبارک رمضان با شور قرآنی در زندانهای خراسان شمالی

در ماه مبارک رمضان ، ماه بندگی و عبودیت، برگزاری کرسی های مختلف تلاوت قرآن کریم در رأس برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانهای خراسان شمالی قرار گرفته است.

ماه مبارک رمضان با شور قرآنی در زندانهای خراسان شمالی

پژمان پروین مدیر کل زندانهای خراسان شمالی اظهار داشت: با حلول ماه پر فضیلت رمضان و با جذب و بکارگیری بیش از ۲۵ نفر روحانی مبلغ علاوه بر آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن کریم همه روزه مراسم ختم قرآن در بین مددجویان و کارکنان زندانهای استان انجام می پذیرد.
پژمان پروین استقرار نظام زندانبانی اسلامی به منظور اصلاح وتربیت زندانیان و تلاش در بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه را برپایه آموزه های دینی و اشاعه فرهنگ قرآنی دانست و تصریح کرد: تمسک به آیات شریفه قرآن رهایی از وسوسه های دنیوی است و نزول پیام وحی برقلب انسان های به خطا رفته رستگاری و زدودن آثارگناهان را موجب خواهد شد.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی اظهار داشت: با هدف تحقق بخشیدن به اهداف از پیش تعیین شده و به منظور بهره مندی از برکات قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در ۱۵ نقطه از زندان های استان مراسم ختم قرآن کریم توسط پرسنل و مددجویان در حال اجرا است و پیش بینی می شود تا پایان ماه مبارک رمضان بیش از ۴۰۰۰ ختم قرآن کریم در زندانهای استان انجام پذیرد.
پروین با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی در زندانها در رأس برنامه های اصلاحی و تربیتی قرار دارد از ایجاد فضاهای مطلوب و مشوق در این حوزه خبر داد و اعلام داشت: مراکز دارالقرآن که نقش عمده‌ای را در آموزش عمومی و تخصصی قرآن در بین زندانیان دارنددر بهترین فضای موجود و با رعایت معماری ایرانی اسلامی بنا شده است تا تأثیر مثبت خود را در جذب مخاطبین و اجرای برنامه های کیفی داشته باشد.

ماه مبارک رمضان با شور قرآنی در زندانهای خراسان شمالی

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در پایان از برگزاری محفل انس با قرآن با حضور مسؤلین ارشد استانی در یکی از لیالی ماه مبارک رمضان در زندان مرکزی بجنورد خبر داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*