شهرستان رازوجرگلان هیچ زندانی مهریه ندارد

رئیس دادگستری شهرستان رازوجرگلان گفت: در حال حاضر هیچ زندانی مهریه از شهرستان راز و جرگلان در زندان های سطح استان وجود ندارد.

شهرستان رازوجرگلان هیچ زندانی مهریه ندارد,

به گزارش عصر اترک، مصطفی محمدپور رئیس دادگستری شهرستان رازوجرگلان شب گذشته در دومین جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار کرد: در راستای رسیدگی فوری و خارج از نوبت به دعاوی اعسار و عمل به دستورالعمل‌های ریاست قوه قضائیه در رسیدگی به دعاوی مهریه در حال حاضر هیچ زندانی مالی از حوزه قضایی رازوجرگلان در زندان بجنورد وجود ندارد .

محمدپور با اشاره به اجر عظیم آزادی زندانی و بازگشت او به آغوش خانواده بویژه در ماه مبارک رمضان افزود:  از خیرین و نیکوکاران مخلص که با کمکهای خود موجبات آزادی ۶ زندانی این شهرستان را در سال قبل رقم زدند تقدیر و تشکر می کنم .

وی اعلام کرد: کمک های خیرین تنها ویژه زندانیان جرائم غیر عمد مانند بدهکاران دیه، تصادفات رانندگی،حوادث کار و بدهکاران مالی مهریه، نفقه، چک غیرکلاهبرداری خواهد شد و پرداختی به مجرمین عمدی صورت نخواهد گرفت.

وی در پایان ابراز داشت: امید است که روزی فرا برسد که زندانهای کشور فاقد بدهکاران غیر بزهکار باشد.

به گزارش عصر اترک، در ۱۶مین شب از لیالی ماه مبارک رمضان دومین جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد دادگستری شهرستان راز و جرگلان در شهر راز برگزار شد.

در این مراسم که با حضور خیرین و نیکوکاران، مسئولین شهرستانی، امام جمعه شهرستان و جمعی از علمای شیعه و اهل سنت، رئیس ستاد دیه استان و رئیس زندان بجنورد برگزار شد از بانیان و برگزارکنندگان این مراسم بخصوص از امام جمعه شهرستان و ریاست دادگستری و دادستان رازوجرگلان و همچنین از علما و خییرین شهر یکه سعود و بخش جرگلان و بخشدارجرگلان و دکترعبدالجلیل غیادی که سهیم در جشن گلریزان بودند تشکر و قدردانی شد همچنین و با اهدای لوح تقدیراز حاج حلیم کوهی خیر نمونه نیز تقدیر به عمل آمد .

گفتنی است، مبلغ ۲۱ میلیون تومان نیز در بخش کمک های مردمی به گلریزان امسال رازوجرگلان جمع آوری شد.