شرکت بیش از ۱۳۴ نفر از کار کنان و مددجویان زندان بجنورد درآزمون سراسری قرآن و عترت

رئیس زندان بجنورد از برگزاری هفدهمین دوره از مسابقات سراسری قرآن و عترت با شرکت ۱۱۰ نفر از زندانیان و ۲۴ نفر از کارکنان در این زندان خبر داد .

حاتمی ، در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات ، تقویت باورهای مذهبی و گسترش فعالیت های قرآنی در بین زندانیان را مانع ایجاد نگرش منفی و ایجاد اختلال تفکر و بیماری های روانی و در نتیجه کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندان ها دانست و اظهار داشت: با گرایش زندانیان به سمت قرآن شاهد تغییر نگرش آنان نسبت به محیط زندان هستیم و حتی تخلف در بین زندانیان قرآن پژوه، بسیار کاهش می یابد .

رئیس زندان بجنورد تصریح کرد ؛ برنامه‌های فرهنگی و تربیتی و آموزشی زندان با تکیه‌بر قرآن و نماز است و با  تعامل با مجموعه قضایی بویژه دستور رئیس کل دادگستری استان، زندانیانی که در برنامه های فرهنگی از جمله کلاس های حفظ قران شرکت فعال داشته باشند از تسهیلات قضایی همچون آزادی مشروط، مرخصی، عفو موردی و بهره مند می شوند .

حاتمی رئیس زندان بجنورد ایجاد انگیزه در میان مددجویان  برای فراگیری معارف قرآن و عترت، استانداردسازی و جهت دهی آموزش های قرآن و عترت را از جمله مهمترین اهداف برگزاری آزمون های  سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم را در بین زندانیان دانست.   

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*