سال گذشته بیش از هزار زندانی در خراسان شمالی مورد عفو قرار گرفتند

سال گذشته بیش از هزار زندانی در خراسان شمالی مورد عفو قرار گرفتند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

مدیرکل زندان های خراسان شمالی:

سال گذشته بیش از هزار زندانی در خراسان شمالی مورد عفو قرار گرفتند

سال گذشته بیش از هزار زندانی در خراسان شمالی مورد عفو قرار گرفتند

بجنورد- مدیرکل زندان های خراسان شمالی گفت: سال گذشته یک هزار و ۱۲۵ نفر زندانی در این استان مورد عفو و تخفیف مجازات قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی محمدی ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی با بیان اینکه جمعیت زندانیان استان کاهش چشمگیری داشته است، اظهار کرد: این استان رتبه سوم را به لحاظ جمعیت کم زندانی دارد به طوری که سال گذشته ۷۰۰ نفر از زندانیان این استان آزاد شدند.

محمدی با اعلام اینکه سرقت، ربودن اموال و مواد مخدر بیشترین زندانیان خراسان شمالی را تشکیل داده است، اظهار کرد: سرقت با ۳۶ درصد و مواد مخدر با ۲۷ درصد به تربیت رتبه اول تا دوم جرایم زندانیان استان را دارا است.

وی تصریح کرد: همچنین جرایم علیه اشخاص رتبه سوم را در بین جمعیت زندانیان خراسان شمالی دارد.

مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی بیان کرد: زندانیان زن این استان با ۳.۱ درصد، جمعیت زندان‌ها را تشکیل داده و بیشترین جرم آنان مالی و مواد مخدر است.

محمدی در ادامه گفت: ۷۰ درصد زندانیان خراسان شمالی در سن ۲۵ الی ۴۵ سال و ۱۰ درصد آنها بین ۱۸ الی ۲۵ سال قرار دارند.

وی عنوان کرد: سال گذشته ۷۰ نفر از زندانیان آزاد شده خراسان شمالی از تسهیلات وام‌های اشتغالزایی بهرمند شدند که میزان آن یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده است.

مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی بیان کرد: مهم‌ترین عملکرد اداره کل زندان‌های خراسان شمالی، کاهش جمعیت کیفری زندانیان بوده است.

محمدی همچنین اعلام کرد: سال گذشته ۹ نفر از محکومان قصاص که دارای شاکی خصوصی بودند، پای چوبه دار بخشیده شدند.

وی اضافه کرد: همچنین سال گذشته ۱۰ مورد حکم اعدام در خراسان شمالی اجرا شد.

مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ نفر در زندان‌های استان محبوس هستند، گفت: این تعداد زندانی در سه زندان بجنورد، شیروان و اسفراین محبوس هستند.

محمدی عنوان کرد: علاوه بر سه زندان در خراسان شمالی یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد وجود دارد.