رییس کل دادگستری خراسان شمالی در بازدید از کانون اصلاح وتربیت : تأکید بر استفاده از مجازات های جایگزین حبس

حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی به همراه سید اسدالله جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور و مسلم محمد یاران دادستان مرکز استان از کانون اصلاح وتربیت بجنورد بازدید نمودند.
در جریان این بازدید که از قسمت های مختلف کانون از جمله فضاهای فیزیکی ایجاد شده شامل خوابگاه مددجویان،واحد فرهنگی ورزشی،محل اسکان پرسنل وظیفه و سالن اجتماعات این مرکز انجام گرفت پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان ضمن همراهی بازدید کنندگان در توضیحاتی به اقدامات اصولی انجام گرفته در یک سال و نیم اخیر در این مرکز اشاره نمود و اعلام داشت:با توجه به بافت قدیمی و فرسوده کانون اصلاح وتربیت بجنورد در یک اقدام جهادی و بایک تلاش شبانه روزی بیش از هفتصد متر مربع فضای موجود کانون مورد بهسازی و بازسازی قرار گرفت.

رییس کل دادگستری خراسان شمالی در بازدید از کانون اصلاح وتربیت

پروین متناسب سازی محیط با شرایط سنی مددجویان و ایجاد فضای مطلوب به منظور اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی را از جمله اهداف در این مرکز تربیتی دانست و اعلام داشت: تلاش ما در این مرکز تربیتی بر فراهم نمودن شرایط بازگشت سعادتمندانه مددجویان به بستر خانواده و جامعه تمرکز یافته و امیدواریم با همکاری و تعامل با مراجع محترم قضایی در رسیدن به اهداف مد نظر به توفیقات لازم دست یابیم.
حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری استان نیز در این بازدید ضمن تشکر از نگاه انسانی مدیر کل زندانهای استان به مددجویان،از کانون اصلاح وتربیت بعنوان یک مرکز آکادمیک علمی یاد نمود و اعلام داشت: نظر به شرایط سنی مددجویان این مرکز باید با اقداماتی اصولی زمینه توانمند سازی و صیانت آنان را در برابر آسیب های اجتماعی فراهم نمود.
حجت الاسلام جعفری با تأکید بر استفاده از مجازات های جایگزین حبس، تلاش در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها را از جمله برنامه های راهبردی مجموعه قضایی استان خراسان شمالی دانست و خاطر نشان ساخت:الحمدالله با تلاش های انجام گرفته این استان دارای کمترین زندانی جرائم غیر عمد در سطح کشور می باشد.
سید اسدالله جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور نیز در این بازدید،تغییرات انجام گرفته در این مرکز اصلاحی و تربیتی را یک اقدام شجاعانه و مدبرانه داست و اعلام داشت: با شناختی که در سنوات گذشته از فضای فیزیکی این مرکز داشتم امروزه با مدیریت توانمند جنای آقای پروین به یک مجتمع فرهنگی آموزشی،علمی و عملی تبدیل شده که به تأسی از کلام گهربار امام رضا(ع) نهایت تشکر خود را از انجام این امور مهم و اصولی اعلام میدارم.

رییس کل دادگستری خراسان شمالی در بازدید از کانون اصلاح وتربیت

مدیر عامل ستاد دیه کشور عدم حضور مددجوی جرائم غیر عمد را در این کانون نشان از تعامل مثبت و سازنده مجموعه قضایی استان با مجموعه زندانها دانست و خاطر نشان ساخت: با اقدامات اصولی در حال انجام، انشاءا… شاهد حداقلی زندانیان جرائم غیر عمد در سطح زندانهای استان خراسان شمالی باشیم.
در پایان این بازدید با یادداشتی در دفتر کانون اصلاح وتربیت از اقدامات انجام گرفته توسط مدیر کل زندانها تقدیر بعمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*