رونق تولید در زندانهای خراسان شمالی با همراهی مجموعه استانداری و دستگاههای اجرایی

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با هدف توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان با رجب زاده معاون هماهنگی امور عمرانی،  محمد تقی آریان مدیر کل دفتر امور اجتماعی و علی ثروتی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری خراسان شمالی دیدار و گفتگو کرد .

محمدی در دیدار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با تاكید بر اهمیت اشتغال زندانیان پس از آزادی، گفت: اشتغال پایدار زندانیان منجر به كاهش آسیب های اجتماعی می شود.

رجب زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این دیدار با اشاره به رونق فروش محصولات و صنایع دستی زندانیان بر حمایت از این اقشار آسیب دیده تاکید کرد و در این خصوص دستور داد تا سه غرفه جهت عرضه صنایع دستی زندانیان در مرکز شهرستانهای بجنورد ، شیروان و اسفراین در اختیار اداره کل زندانها قرار گیرد .

مدیر کل زندانهای استان پس از دیدار رجب زاده با آریان مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری نیز دیدار کرد و در این دیدار که جمعی از مسئولین و مدیران کل دستگاههای اجرایی از جمله رضایی مدیر کل فنی و حرفه ای استان نیز حضور داشت مقرر گردید سطح کارگاههای آموزشی و حرفه آموزی زندانیان که از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور ۷۵ هزار نفر ساعت در نظر گرفته شده بود به بیش از ۱۱۰ هزار نفر ساعت آموزش افزایش یابد.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری در این دیدار برتوانمند سازی افراد آسیب دیده تاکید کرد و اظهار داشت : به دستور استاندار خراسان شمالی هر آنچه که در جهت توانمند سازی زندانیان و خانواده زندانیان مورد نیاز باشد استانداری آمادگی همکاری را دارد .

دیدار با ثروتی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری خراسان شمالی سومین دیدار محمدی مدیر کل زندانهای استان در راستای اشتغال و حرفه آموزی زندانیان در این روز بود .

مدیر کل زندانهای استان در این دیدارگفت: با برنامه ریزی و استفاده از مهارت زندانیان و مشارکت آنان می توان فرصت های شغلی جدیدی در زندانها ایجاد و اشتغال در زندانها را توسعه داد .

در این دیدار نیز مقرر شد جهت احداث گلخانه با اداره کل زندانهای خراسان شمالی همکاری و زمینهایی نیز به همین منظور در اختیار بنیاد تعاون و انجمن حمایت زندانیان در شهرستانهای شیروان ، بجنورد و اسفراین قرار گیرد .