رهایی از اعدام ۳ زندانی خراسان شمالی در کمتر از یک ماه

محمدی مدیر کل زندانهای استان خراسان شمالی از رهایی ۳ زندانی خراسان شمالی از اعدام در کمتر از یک ماه خبر داد.

وی تصریح کرد: ۳زندانی محکوم به قصاص نفس که به‌دلیل قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند با تلاش‌های دادستان مرکز استان ، شورای حل اختلاف ، کمیته صلح و سازش و مددکاران اجتماعی زندان و جلب رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافتند.

مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی گذشت و فداکاری را از خصوصیات بارز مردم این استان قلمداد کرد و افزود: هر سال در استان خراسان شمالی این چنین صحنه‌های باشکوهی که نمایانگر فداکاری و انسانیت است را شاهد هستیم.

محمدی تصریج کرد : کسانی که عفو می کنند و از خطای دیگران می گذرند کسانی هستند که از حلم برخوردارند؛ زیرا عفو و گذشت خداوند از لغزش ها و گناهان مردم در پرتو حلم الهی است.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی افزود : ایام سوگواری سالار شهیدان حسین بن علی (ع) و یاران با وفای آن حضرت فرصت مناسبی است تا زمینه آزادی تعداد دیگری از زندانیان استان فراهم گردد .

محمدی در خاتمه این خبر با بیان اینکه بین عدالت قضایی و عدالت سازشی در استان یک تعامل مثبت و سازنده برقراراست اظهار داشت : در همین راستا جلسات مختلفی با هدف ایجاد صلح و سازش و با حضور شاکی و متشاکی در زندانهای استان با هماهنگی دستگاه قضایی جهت آزادی تعداد دیگری از زندانیان محکوم به قصاص برگزار گردیده است و انتظار می رود در آینده نزدیک آمار رهایی از اعدام در زندانهای استان افزایش یابد .