رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جمع مددجویان زندان اسفراین : زندان محل بازاجتماعی و باز آفرینی کردن شخصیت انسانهای به خطا رفته

حجت الإسلام والمسلمین جعفری رئیس کل دادگستری استان ، محمدی مدیر کل زندان های استان تنی چند از معاونین رئیس کل دادگستری استان ، رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب، و جمعی از قضات حوزه قضایی اسفراین از بخش های مختلف زندان اسفراین از جمله سالن ورزشی،کتابخانه و مجتمع اشتغال و حرفه آموزی بازدید کردند .

 در این بازدید رئیس کل دادگستری استان و سایر مقامات قضایی را که مدیر کل زندان های خراسان شمالی همراهی می نمود ، از نزدیک در جریان وضعیت امکانات و تجهیزات و شرایط نگهداری مددجویان و روند اقدامات تأمینی و تربیتی انجام شده و نیز مهمترین مسائل و مشکلات زندانیان قرار گرفت.

حجت الإسلام والمسلمین جعفری در جمع مددجویان با بیان اینکه زندان می تواند فرصتی باشد برای اصلاح و بازگشت مجدد و تولدی اصلاحی برای افرادی که متوجه اشتباه خود شده اند و اظهار ندامت و پشیمانی نسبت به خطاهای گذشته دارند ؛ خودسازی و صیانت نفس در برابر وسوسه ها و امیال شیطانی را مهمترین عامل مصونیت بخشی و دوری از گناه و جرم برشمرد.

  جعفری با اشاره به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی،ایشان را شخصیتی بسیار بزرگ و مثال زدنی و انسانی وارسته و خداشناس و در عین حال شجاع دانست که با اقدام و عمل خود که از اخلاصی سرشار از معنویت و سلامت و صداقت نشأت گرفته تاریخ ساز شده است.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه اغلب شهدای ما انسان هایی معمولی بودند که از بین همین مردم برخاسته اند؛افزود:یک انسان معمولی می تواند به عالی ترین مدارج سعادت و پیشرفت و تعالی برسد لذا با تلاش مضاعف و توکل به خداوند تبارک و تعالی بسیاری از اهداف بزرگ قابل دسترس به نظر می رسد.

محمدی مدیر کل زندان های خراسان شمالی نیز در حاشیه این بازدید با ارائه آمار تحلیلی از میزان جمعیت کیفری زندانهای استان و ظرفیت های فیزیکی موجود در داخل زندانها ، کاهش جمعیت کیفری زندانها را گام موثر در رسیدن به اهداف اصلاح و تربیت مددجویان دانسته و استفاده از مجازات های جایگزین حبس به خصوص در جرایم کم اهمیت را از مسئولین قضائی استان خواستار شدند. پایان خبر *م