رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جمع مدیران عامل بانک های دولتی و غیر دولتی : ستاد دیه از برکات نظام اسلامی در کمک به آسیب دیدگان اجتماعی

در کارگروهی که با حضور اعضاء هیئت امناء ستاد دیه استان خراسان شمالی و مدیران امور شعب بانک های دولتی و غیر دولتی در دادگستری خراسان شمالی برگزار گردید راههای بهره گیری بیشتر از توان و ظرفیت بانک ها در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در ابتدای این نشست مجتبی محمدی مدیرکل زندانها و دبیر هیئت امناء ستاد دیه استان خراسان شمالی در سخنانی به عملکرد ستاد دیه اشاره نمود و اعلام داشت : در ده ماهه اخیر و با همت خیرین و نیکوکاران،همراهی محاکم قضایی،گذشت شکات و اعطاء تسهیلات قرض الحسنه از سوی بانک ها موجبات آزادی ۱۹۷ زندانی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای خراسان شمالی فراهم شده است.

محمدی به نقش مؤثر بانک ها به عنوان بخشی از بدنه اقتصادی در انجام امورات اجتماعی اشاره نمود و از اهتمام بعضی از بانک ها در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد قدر دانی نمود.

حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری استان نیز در این نشست در سخنانی ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهانش، به پایداری ،استقامت و مقاومت جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود و یکی از راههای پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در اعتماد عمومی و باورهای مردمی به اصل انقلاب دانست .

جعفری تصریح کرد : مسئولین اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی در پایداری نظام جمهوری اسلامی نقش اساسی داشته اند و بانکها نیز می توانند در حل مشکلات معیشتی مردم و رفع موانع تولید و اشتغال پایدار تاثیر گذار باشند . رئیس کل دادگستری خراسان شمالی به چند شاخص اصلی در دوره تحول  دستگاه قضائی اشاره نمود و چشم انداز و محور اصلی قوه قضائیه را در کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی دانست .

رئیس هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی ضمن تشکر از همراهی بانک ها با مجموعه ستاد دیه استان بر استفاده حداکثری از ظرفیت بانک ها در موضوع کمک به آزادی زندانیان تأکید نمود.

در پایان این نشست ضمن استماع نظرات و پیشنهادات مدیران شعب بانکی استان از مدیر امور شعب بانک ملی،تجارت و صادرات که علاوه بر همراهی،کمک های نقدی چشمگیری را در جشن های گلریزان به ستاد دیه داشتند تقدیر به عمل آمد.