رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جمع مددجویان زندان مرکزاستان: حریت و آزادگی بزرگترین درس نهضت عاشوراست

حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی به همراه محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان و مجتبی محمدی مدیر کل زندانهای استان در بازدیدی دو ساعته از زندان بجنورد ضمن رسیدگی به مشکلات قضایی زندانیان درمراسم عزاداری ویژه ایام محرم شرکت وبه ایراد سخنرانی پرداخت.

رئیس کل دادگستری استان در جمع سوگواران حضرت اباعبدا… الحسین (ع) در زندان مرکزی بجنورد در سخنانی ضمن تسلیت ایام با بیان این مطلب که از بزرگترین درس های زندگی امام حسین(علیه السلام) درس آزادگی و آزاد اندیشی است  گفت: امروزه نیاز جامعه ما الگو قرار دادن سبک زندگی اسلامی به عنوان چراغ راه و شیوه زندگی است  لزوم بازگو کردن سبک زندگی امام حسین (ع) بایستی در تمام جوامع بازگو شود.

وی با اشاره به خصوصیت نهضت عاشورا خطاب به مددجویان زندان بجنورد از آنها خواست تا با بهره جستن از منش ورفتار ائمه به ویژه امام حسین (ع) در زندگی فردی واجتماعی خود حق محور بوده و صداقت با خدای متعال را سرلوحه کار خود قرار داده تا زندگی با عزتی داشته باشند .

وی خاطر نشان کرد: بزرگترین درس زندگی امام حسین(علیه السلام) درس آزادگی و حریت است لذا زندگی سراسر نورانی و حکمت آموز امام حسین(علیه السلام) آکنده از درس و عبرت هایی است که نسل نوجوان و جوان باید با آنها آشنا شوند.

حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در ادامه با اشاره به دستاوردهای عاشورا رمز ماندگاری این نهضت را در قداست این نهضت دانست .

رئیس کل دادگستری استان در خاتمه با اشاره به دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری اذعان داشت : بر اساس دستور رئیس محترم قوه قضائیه کلیه مددجویان واجد شرایط از مرخصی ۴ ماهه منجر به آزادی ،  بهره مند خواهند  شد .

در پایان این مراسم که با نوحه خوانی وسینه زنی همراه بود مسؤلین ومددجویان در زندان مرکزی بجنورد ودر فضایی حزن آلود ، در رثای سالارو سرور شهیدان حضرت اباعبدا… الحسین (ع) اشک ماتم ریختند.