رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جمع مددجویان زندان بجنورد : زندان می تواند فرصتی برای اصلاح و انتخاب مسیر صحیح زندگی باشد

حجت الاسلام والمسلمین جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی ، محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد به اتفاق محمدی مدیر کل زندانهای استان ازقسمتهای مختلف زندان بجنورد بازدید نمودند .

حجت الاسلام والمسلمین جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی پس از بازدید قسمتهای مختلف در جمع مددجویان بند مشاوره نیز به ایراد سخنرانی پرداخت .

در ابتدای این مراسم محمدی مدیر کل زندانهای استان ضمن گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه (س)  از همراهی و همکاری مجموعه دستگاه قضایی استان با اداره کل زندانها بویژه بازدید مستمر دادستانها و قضات از زندانهای تابعه تقدیر و تشکر نمود .

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جمع مددجویان زندان بجنورد با بیان اینکه نگاه ما در حاکمیت دینی اصلاح و تربیت انسانهای به خطا رفته به انسانیت خویش است ، از زندان به عنوان یک توقفگاه برای بازگشت به یک زندگی سالم یاد کرد و خطاب به مددجویان اعلام داشت: سیاست کاهش جمعیت کیفری زندانها از سیاست های کلان و راهبردی قوه قضائیه است و همواره تلاش نموده ایم تا مددجویانی که فاقد سابقه مؤثرکیفری هستند با تأسیسات حقوقی همچون عفو ومرخصی و استفاده از توان نهادهای حمایتی همچون ستاد دیه موجبات آزادی آنان را از زندان فراهم نماییم اما در خصوص مددجویانی که زمینه بازگشت مطلوب خود به جامعه رافراهم نکنند و در فعالیت های اصلاحی و تربیتی زندان نیز مشارکت چندانی نداشته باشند از این مواهب و تأسیسات حقوقی برخوردار نخواهند شد.

حجت الإسلام والمسلمین جعفری رعایت حقوق زندانیان را یکی از شاخص های کرامت و عزت جمهوری اسلامی دانست و خطاب به مددجویان گفت: شایسته است همواره مدیون و مرهون چنین نظام و مسؤولین دلسوزی باشید که ضمن رعایت و اجرای صحیح قانون، از هر فرصتی برای حل مشکلات قضایی شما استفاده مي كنند.

وی در ادامه یادآور شد: آغاز یک زندگی سالم و پرهیز از منکرات قبل از هر چیز به  اراده فرد برای  قرار دادن خود  در مسیر سلامت،صداقت و درستی وابسته است و شاید  در چنین شرایطی همین زندانی و در بند بودن ها بتواند از یک تهدید بالقوه به  فرصتی مناسب برای تامل و تدبر در خطاهای گذشته و ترک رفتارهای ناصواب مبدل گردد و به همین اعتبار مجالی شود برای  انتخاب راه صحیح زندگی و بازگشت عزتمندانه و مظفرانه به جامعه ای که منتظر هر کسی است که سودای اصلاح نفس را در ذهن می پروراند و تلاش می کند خود را در زمره بهترین ها قرار دهد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی  در خاتمه سخنان خود از آزادی ۵۵۰ نفر از زندانیان استان در نتیجه اجراي دستورالعمل عفو مقام معظم رهبري به مناسبت ۲۲ بهمن ماه سال جاري خبر داد.

حجت الإسلام والمسلمین جعفری  خاطر نشان ساخت : طبق بررسی های بعمل آمده، تعداد  1000 نفر از زندانیان استان مشمول عفو مزبور قرار گرفته اند که مطابق شرایط و حدنصاب های قانونی، تعداد ۵۰۰ نفر از این افراد كه ۱۳ نفر از آنها زن بودند، تا کنون از زندان آزاد شده اند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*