رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جلسه هیئت امناء ستاد دیه : استفاده از ظرفیت های پنهان در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

در اولین جلسه هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی که به منظور هماهنگی در برگزاری جشن های گلریزان در محل دادگستری استان برگزار گردید بر استفاده از ظرفیت های قانونی در هرچه با شکوهتر برگزار شدن جشن های گلریزان به منظور کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد تأکید گردید.

در ابتدای این جلسه مجتبی محمدی مدیر کل زندانها و دبیر هیئت امناء ستاد دیه استان با ارائه گزارشی از فعالیت های ستاد دیه در سال گذشته از آزادی ۳۰۹ زندانی جرائم غیر عمد با کمک های خیرین ونیکوکاران و ستاد دیه کشور خبر داد و اظهار داشت: با تلاشهای صورت گرفته در ستاد دیه استان و تلاش مضاعف مددکاران اجتماعی زندانها و شوراهای حل اختلاف مستقر در زندانها در جلب رضایت از شکات ، از مجموع بسیت و نه میلیارد تومان میزان بدهی مددجویان مبلغ یازده میلیاردتومان آن از سوی شکات مورد بخشش قرار گرفته است.

محمدی استفاده حداکثری از منابع بانکی و تسهیلات قرض الحسنه را از دیگر اقدامات ستاد دیه در سال گذشته دانست و اعلام داشت: میزان مددجویان آزاد شده در سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ از یک رشد ۲۴ درصدی برخوردار شده است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری استان و رئیس هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی در سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان از اقدامات انجام گرفته در ستاد دیه استان تشکر نمود و اظهار داشت:کمک های ستاد دیه در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و نیازمند ضمن کمک به کاهش جمعیت کیفری زندانها و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه مروج سنت حسنه نیکوکاری،گذشت و ایثار می باشد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با اشاره به گذشت صورت گرفته از سوی شکات در پرونده های جرائم غیر عمد اظهار داشت: باید فرهنگ صلح و سازش و گذشت ترویج و نهادینه گردد و به منظور گسترش این اقدام ارزشی افرادی که از حقوق قانونی خود گذشت میکنند مورد مورد توجه و تقدیر قرار گیرند.

حجت الاسلام جعفری جشن های گلریزان را سمبل نوع دوستی و سخاوت دانست و اظهار داشت : امسال در ماه مبارک رمضان همچون سنوات گذشته باید این جشن ها در سراسر استان برگزار تا با کمک خیرین ونیکوکاران موجبان آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد از سطح زندانها فراهم گردد.

در این جلسه مقرر گردید جشن گلریزان مرکز استان(شهر بجنورد) در روز یک شنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه مصادف با سیزدهم ماه مبارک رمضان با حضور مسؤلین و خیرین ونیکوکاران در محل مجتمع فرهنگی ایثار برگزار گردد.