رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جلسه هیئت امناء ستاد دیه:رشد ۲۵ درصدی تعداد زندانیان جرائم غیر عمد آزادشده در سال ۹۶

جلسه هیئت امناء ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان خراسان شمالی به ریاست حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری استان و با حضور دیگر اعضاء در محل دادگستری استان برگزار گردید.

جلسه هیئت امناء ستاد دیه

در ابتدای این جلسه پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان و دبیر هیئت امناء ستاد دیه در ارائه گزارشی به وضعیت جاری ستاد دیه اشاره نمود و اعلام داشت:با اهتمام و تدبیری که در ستاد دیه استان انجام گرفت تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیر عمد از زندانهای استان آزاد شدند
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به مشارکت خوب و حداکثری خیرین در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و برگزاری پنج جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان سال قبل رشد ۷۰ درصدی کمک های انجام گرفته را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته متأثر از فرهنگ سازی انجام گرفته در این حوزه دانست و اعلام داشت امسال نیز باید با یک برنامه ریزی منسجم و هدفمند کمک خیرین ونیکوکاران را به این امر مهم و خداپسندانه سوق دهیم.
توفیق ستاد دیه در جلب رضایت از شکات،پیگیری موضوع اعسار محکومین مالی،تعامل با بانک های عامل مبنی بر تسریع در اعطاء تسهیلات قرض الحسنه و نحوه اجرای فرایند تحقیق به منظور شناخت زندانیان نیازمند، از دیگر مواردی بود که مدیر کل زندانهای استان و دبیر هیئت امناء ستاد دیه در گزارش خود به آن اشاره نمود.
در ادامه این جلسه و با توجه به برگزاری اولین جلسه هیئت امناء ستاد دیه و رسیدگی به اموردیه و کمک به زندانیان نیازمند در سال ۱۳۹۷ حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در سخنانی ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد برتلاش مؤثر در راستای انجام این امر مهم و خداپسندانه تأکید نمود.
حجت الاسلام جعفری با اشاره به رشد ۲۵ درصدی تعداد زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شده درسال ۹۶در مقایسه با مدت مشابه سال قبل،آزادی تعداد ۲۴۷ مددجوی جرائم غیر عمد را در سال گذشته با کمک خیرین ونیکوکاران نشان سخاوتمندی مردمان دیار خراسان شمالی دانست و اعلام داشت: بخش عمده ای از بدهی این مددجویان توسط شکات و با همراهی شوراهای حل اختلاف و مددکاران اجتماعی زندانها مورد بخشش قرار گرفته است.
رئیس هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی مشارکت در انجام کار خیر را یک توفیق الهی و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را کمک به کاهش آسیب های در جامعه برشمرد ونقش ستاد دیه را کمک به کاهش جمعیت کیفری زندانها یک نقش مؤثر تلقی نمود.
در ادامه این جلسه و پس از اظهارات اعضاء هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی پرونده مددجویان واجدالشرایط مورد بررسی قرار گرفت که نهایتاً موجبات آزادی ۹ زندانی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای خراسان شمالی فراهم گردید.
شماره حساب ۸۸۸۸۸ نزد بانک تجارت و شماره حساب ۰۱۰۵۵۷۰۷۶۲۰۰۰ نزد بانک ملی به نام ستاد دیه خراسان شمالی آماده دریافت کمک های خیرین ونیکوکاران به منظور آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد می باشد.
ضمناً خیرین ونیکوکاران میتوانند کمک های خود را از طریق سامانه تلفن همراه #۷۷۷۷۰۵۸*۷۸۰* کمک های خود را به ستاد دیه خراسان شمالی داشته باشند

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*