رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جلسه هیئت امناء ستاد دیه:ضرورت فرهنگ سازی در استفاده از ظرفیت خیرین در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

در جلسه هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی که به ریاست حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری استان برگزارگردید برفرهنگ سازی در استفاده از ظرفیت خیرین به منظورکمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد تأکید گردید.
در ابتدای این جلسه پژمان پروین مدیرکل زندانها با ارائه گزارشی از وضعیت نمایندگی ستاد دیه استان اعلام داشت : با اهتمام صورت گرفته در یازده ماه اخیر موجبات آزادی بیش از ۲۲۱ زندانی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان فراهم شده است که در مقایسه با مدت مشابه سنوات گذشته از رشد چشمگیری برخوردار می باشد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به اینکه تعداد ۱۰۰ زندانی جرائم غیر عمد در سطح زندانهای استان تحمل حبس می کنند اظهار امیدواری نمود تا پایان سال موجبات آزادی تعدادی از این افراد با کمک های خیرین ونیکوکاران توسط ستاد دیه فراهم گردد.
پژمان پروین اعلام داشت با اقدامات در حال انجام در تلاش هستیم تا موجودی زندانیان استان را در محکومیت های عدم پرداخت دیه در سوانح رانندگی و حوادث کارگاهی تا پایان سال به صفر برسانیم.
در ادامه این جلسه حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان در سخنانی ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته در خصوص کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد بر فرهنگ سازی در استفاده از ظرفیت خیرین به منظور کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد تأکید نمود و اعلام داشت: با توجه به قرار گرفتن در ماه پایانی سال، باید با کمک خیرین ونیکوکاران استان موجبات آزادی تعدادبیشتری از زندانیان جرائم غیر عمد را از سطح زندانهای استان فراهم نماییم.
حجت الاسلام جعفری با اشاره به ترویج فرهنگ صلح و سازش، بر بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود از جمله شوراهای حل اختلاف و معتمدین محلی در خصوص صلح وسازش بین شاکی و متشاکی تأکید نمود و اعلام داشت: کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد،ضمن کاهش جمعیت کیفری زندانها در پیشگیری از گرایش خانواده محکومین به آسیب های اجتماعی بسیار تأثیر گذار می باشد.
رئیس هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام زن از عوامل اجرایی ستاد دیه استان خواست تا با اهتمامی بیشتر تلاش نمایند تا موجبات آزادی تعداد اندک زندانیان جرائم غیر عمد زن زندانهای استان در این ایام فراهم گردد.
جلسه هیئت امناء ستاد دیه

جلسه هیئت امناء ستاد دیه

تجلیل از خیرین، استفاده از ظرفیت های پنهان، اطلاع رسانی از خدمات انجام گرفته از دیگر مواردی بود که در جلسه هیئت امناء ستاد دیه استان مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این جلسه همچنین پس از طرح تعدادی از پرونده های مددجویان جرائم غیر عمد نهایتاً با آزادی ۱۵ مددجوی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای خراسان شمالی با مساعدت ستاد دیه استان موافقت گردید.
شماره حساب ۸۸۸۸۸ نزد بانک تجارت و شماره حساب ۰۱۰۵۵۷۰۷۶۲۰۰۰ نزد بانک ملی به نام ستاد دیه خراسان شمالی آماده دریافت کمک های خیرین ونیکوکاران به منظور آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد می باشد.
ضمناً خیرین ونیکوکاران میتوانند کمک های خود را از طریق سامانه تلفن همراه #۷۷۷۷۰۵۸*۷۸۰* کمک های خود را به ستاد دیه خراسان شمالی داشته باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*