رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی درکمیته راهبردی قضائی و انتظامی:امنیت محصول حضور مقتدرانه نیروی انتظامی و همراهی دستگاه قضایی

به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی حجت الاسلام و المسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان به همراه اعضای کمیته راهبردی قضائی و انتظامی در ستاد نیروی انتظامی استان حضور یافتند.

دیدار فرماندهی انتظامی استان

دیدار فرماندهی انتظامی استان

در این نشست که در محل ستاد فرماندهی استان انجام گرفت قدرتی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی امنیت موجود در جامعه را مدیون و مرهون تلاش های نیروهای انتظامی و همکاری مجموعه قضایی دانست.
وی با تشریح مقوله امنیت و آرامش در جامعه راه رسیدن به امنیت پایدار را حضور مقتدرانه عوامل امنیتی و ایجاد عدالت پایدار در جامعه دانست.
حجت الاسلام قدرتی با اشاره به احادیث ور وایات معصومین (ع) در خصوص امنیت اعلام داشت پیامبر اکرم (ص) فرموده است: درراه احقاق حق و حاکمیت که نیاز به امنیت است باید صبر کرد .
این مقام ارشد قضایی در ادامه سخنان خود تصریح کرد : در نوک پیکان مبارزه با کسانی که می خواهند ارزشهای دینی را کمرنگ کنند نیروی انتظامی قرار دارد که لحظه به لحظه مشغول امر به معروف و نهی از منکر است و صبر و مقاومت در مسیر حق هر روز پر رنگ تر می شود .
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی به امنیت پایدار نیز اشاره نمود و افزود : امنیت پایدار وقتی محقق می گردد که ما در مسیر قانون حرکت نمائیم و برای تحقق امنیت پایدار نیز قانون و وظیفه خود را بشناسیم و نسل جوان را نیز آگاه و آشنا نمائیم و به آنچه که میدانیم با انگیزه الهی و اخلاص عمل نمائیم .
شایان ذکر است مسلم محمد یاران دادستان مرکز استان نیز در این جلسه سخنانی با محوریت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی بیان نمود و تعامل پلیس و دستگاه قضایی در استان را تعاملی بسیار مطلوب و خوب ارزیابی نمود .
سردار علیرضا مظاهری فرماندهی نیروی انتظامی خراسان شمالی نیز در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم و عرض تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی به وظیفه نیروی انتظامی در برقراری،ارتقاء وتوسعه امنیت در جامعه اشاره نمود و با تکیه بر سخنان مقام معظم رهبری در دانشگاه پلیس مبنی بر اینکه هیچ نیرویی مثل نیروی انتظامی در مقابل چشم مردم حضور ندارند اعلام داشت : انجام این رسالت خطیر که زیر ساخت انجام دیگر فعالیت ها محسوب میگردد نیازمند تعامل وهمکاری دیگر دستگاههای قضایی و اجرایی با نیروی انتظامی است.
سردار علیرضا مظاهری همچنین اظهار کرد: همزمان با هفته ناجا ۸۵ برنامه با موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی در استان اجرا می شود و ۸۰ برنامه نیز برای ارتباط بیشتر پلیس با مردم در طول هفته ناجا برگزار می شود.
سردار مظاهری گفت: برگزاری مراسم صبحگاه مشترک، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدای ناجا، دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و دیدار با نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری از جمله برنامه هایی است که در هفته ناجا تدارک دیده شده است.
دیدار فرماندهی انتظامی استان

دیدار فرماندهی انتظامی استان

وی افزود: در این هفته نشست های علمی با محوریت نظم و امنیت برگزار می شود همچنین اجرای عملیات ویژه در سطح استان در دستور کار قرار دارد. فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی اظهار کرد: تقدیر از شهروندان قانون مدار و برگزای مسابقات ورزشی و پیاده روی از دیگر برنامه های هفته ناجا در این استان است.
وی با بیان اینکه برنامه های هفته ناجا با شعار ‘پلیس برای امنیت و امنیت برای جامعه’ برگزار می شود گفت: هفته نیروی انتظامی فرصتی برای تعامل و ارتباط با مردم است.
شایان ذکر است سردار مظاهری در خاتمه این دیدار از کاهش برخی از تخلفات در استان نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار داشت : حضور همه دستگاهها به ما قوت قلب می دهد تا در راه اقتدار و امنیت جامعه و آسایش شهروندان گام برداریم .
گفتنی است در خاتمه این نشست با اهداء لوح تقدیر از سردار مظاهری تقدیر و تجلیل بعمل آمد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*