رئیس پارك علم و فناوری خراسان شمالی در دیداربا مدیر کل زندانها: ظرفیت شرکت های دانش بنیان و اشتغال و حرفه آموزی های نوین در خدمت به توانمند سازی مددجویان و خانواده های آنان

علی اصغر پیله ور رئیس پارك علم و فناوری خراسان شمالی به اتفاق معاونین این مرکز علمی با حضور در اداره کل زندانها با پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان دیدار و گفتگو نمودند.

رئیس پارك علم و فناوری خراسان شمالی در دیداربا مدیر کل زندانها

رئیس پارك علم و فناوری خراسان شمالی در دیداربا مدیر کل زندانها

در ابتدای این نشست پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی به فلسفه وجودی زندان و اقدامات علمی و تخصصی سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی در راستای اجرای مجازات حبس به منظور اصلاح وتربیت زندانیان و فراهم نمودن زمینه بازگشت سعادتمندانه آنان به بستر اجتماع اشاره کرد و خوداتکایی و توانمند سازی را از اهداف مهم فعالیت های زندانها در حوزه مددجویان دانست.
پژمان پروین با اشاره به تاریخچه تشکیل سازمان زندانها، تغییر رویکرد علمی این سازمان را در یک دهه اخیر بی نظیر توصیف نمود و با اشاره به وجود نیروی انسانی متخصص و با تحصیلات آکادمیک در درون مجموعه زندانها،کلیه فعالیت های اصلاحی و تربیتی را براساس دیدگاه انسان گرایانه و استفاده از علوم روز در حوزه روانشناختی و علوم تربیتی دانست و اعلام داشت: امروز با توجه به مأموریت های سازمانی در مقوله ایجاد امنیت در زندانها و همچنین انجام کار های اصلاحی و تربیتی معتقدیم، انجام امورات فرهنگی،حمایتی،بهداشتی،و روانشناختی لازمه ایجاد امنیت پایدار در درون زندانهاست.
وی با اشاره به اینکه خود اتکایی و توانمند سازی از اهداف مهم سازمان زندانها در خصوص مددجویان می باشد فعالیت های حرفه آموزی و اشتغال را در این خصوص دانست و خاطر نشان ساخت: امروزه نداشتن مهارت های فنی یکی از عمده دلایل بیکاری و گرایش افراد به سوی بزه می باشد که تلاش نموده ایم با انعقاد تفاهم نامه های همکاری با بخش های مرتبط زمینه مهارت آموزی شغلی را در بین مددجویان گسترش دهیم.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادامه با تشریح فعالیت های مراکز مراقبت بعد از خروج در کمک به توانمند سازی مددجویان و اعطاء تسهیلات به منظور خود اشتغالی؛خطاب به رئیس پارک علم وفناوری استان از ایشان خواست تا شرکت های دانش بنیان با ارائه طرح های نوین اشتغالزایی به کمک توانمند سازی زندانیان پس از آزادی بیایند.
دکتر پیله ور رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی نیز در این دیدار ضمن تشکراز اقدامات علمی و اصولی در حال انجام در زندانهای استان، بر اطلاع رسانی از این اقدامات تأکید نمود و اعلام داشت: در دگرگونی های جامعه امروز به روز بودن و استفاده از علوم روز اجتناب ناپذیر است . وی با اشاره به نقش مهارت آموزی و اشتغال درکاهش آسیب های اجتماعی،خاطر نشان ساخت:آموزش های مهارتی و همچنین ایجاد اشتغال باید با نیازهای روز جامعه همخوانی داشته باشد که این امر یکی از وظایف پارک های علم وفناوری وشرکت های دانش بنیان است و ما در این خصوص آمادگی خود را جهت همکاری با مجموعه زندانهای استان اعلام میداریم.
در پایان این نشست مقرر گردید با بررسی کارشناسی توسط هر دو حوزه، پیش نویس تفاهم نامه همکاری تنظیم و پس از دریافت مجوز های لازم نسبت به انعقاد آن اقدام گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*