دیدار مدیر کل زندانها و اعضای شورای قضایی خراسان شمالی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان در گرامیداشت هفته قوه قضائیه

محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی به همراه حجت الاسلام والمسلمین جعفری رئیس کل دادگستری استان و اعضای شورای قضایی استان به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بجنورد دیدار و گفتگو کردند.

رئیس کل دادگستری استان در این دیدار گزارشی از عملکرد دستگاه قضائی در خراسان شمالی در سال ۱۳۹۷ و سه ماهه اول سال جاری ارائه نمود .

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی استان را در برخی شاخص های محوری ارزیابی در حوزه سنجش عملکرد  واحدهای قضائی  در کشور از قبیل کاهش جمعیت کیفری و ارتقاء شاخص میزان بازدید قضات از زندان، رفع اطاله دادرسی و کاهش میزان موجودی پرونده های مسن ، تکریم ارباب رجوع و بهبود روند اشاعه فرهنگ صلح و سازش در ردیف استان های ممتاز و دارای رتبه برتر توصیف نمود.

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان نیز ضمن تبریک و تهنیت هفته قوه قضائیه و تشکر از تلاش های صورت گرفته از سوی مجموعه قضائی استان در سال گذشته و سه ماهه اول سال جاری، موضوع عدالت و قضاوت را یکی از مهمترین مسائلی دانست که در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری نیز بطور تفصیلی به آن پرداخته و تأکید شده است.

آیت اله یعقوبی کاردر مجموعه قضایی را کاری سخت و دشوار و دارای ماهیت پیچیده و در عین حال واجد آثار و پیامدهای متعددی بر ارکان مختلف جامعه دانست و بیان داشت: به اعتبار تمام این حساسیت های مترتب و متصور از امر قضاوت است که در فرهنگ دینی و اسلامی ما به موضوع قضاوت بسیار اهمیت داده می شود.