دیدار مدیر کل زندانهای استان با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی

مدیرکل زندانهای خراسان شمالی در راستای مرتفع نمودن کمبودها و مشکلات عدیده در زندانهای تابعه اعم از نیروی انسانی و خودرویی و نیز تجهیز سوله های انجمن حمایت زندانیان بجنورد با پور عیسی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی دیدار کرد .

در این دیدار محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با بیان فرایند های حوزه زندانبانی از پذیرش تا پس از خروج زندانیان و اعلام برنامه های فرهنگی تربیتی ، در خصوص فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و توانمند سازی خانواده های آنان نیز توضیحات مختصری بیان کرد.

محمدی همچنین در سخنانی تصریح کرد : اولویت فعالیتهای ما در زندانها بر مبنای اصلاح و تربیت مددجویان است و توجه به بهداشت روح و روان ، جسم و ارتقاء سلامت و تندرستی آنان و نیز گسترش فعالیتهای فرهنگی و تربیتی تبعات ناشی از حبس را بر جامعه ، خانواده و فرد کاهش می دهد .

مدیر کل زندانهای استان در ادامه این دیدار به برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی و عفو و رافت اسلامی اشاره نمود و خاطر نشان ساخت : یکی از بزرگترین برکات این نظام عفو و بخشش گسترده زندانیان از سوی مقام معظم رهبری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بود که در این مورد بیش از ۱۱۰۰ نفر از زندانیان استان مشمول این عفو قرار گرفتند و تعداد کثیری از آنان آزاد شدند .

محمدی در ادامه با اشاره به کمبود نیروی انسانی در زندانهای تابعه و بلا تصدی بودن تعدادی از پستهای سازمانی و نیز کمبود وسائط نقلیه بویژه آمبولانس ، خودرو اعزام و آتش نشانی در زندانهای استان ، خواستار حمایت استانداری و تامین منابع مالی و اعتبارلازم در جهت مرتفع نمودن این مشکلات شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی نیز در این دیداربا بیان اینکه  اگر جامعه به زندانیان فرصت می داد مسیر درستی را انتخاب می کردند اظهار داشت : مشکلات اقتصادی در خانوادهها یکی ازعوامل ایجاد ناهنجاریهای اجتماعی هستند و توجه به معیشت مردم باعث کاهش آسیبهای اجتماعی می شود .

پور عیسی خاطر نشان ساخت : توانمند سازی خانواده زندانیان و نیز ایجاد اشتغال پایدار در درون  و بیرون زندان تاثیر مطلوبی در اجتماعی نمودن زندانیان دارد .

شایان ذکر است در این دیدار مقررگردید بخشی از کمبودهای زندانهای استان در حوزه های مختلف از جمله تجهیز سوله های اشتغال و نیز تامین خودروهای مورد نیاز با توافق دو جانبه مرتفع گردد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*