دکتر شجاعی استاندار خراسان شمالی در دیدار مدیر کل زندانهای استان و تأکید بر ایجاد اشتغال پایدار

مجتبی محمدی مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان شمالی در دیداری با دکتر شجاعی استاندار خراسان شمالی ضمن ارائه گزارشی مبسوط از وضعیت زندانهای استان خواستار رفع کمبودها و کاستی های موجود در این حوزه گردید.

در جریان این دیدار که در محل دفتر استاندار خراسان شمالی انجام گرفت مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با ارائه گزارشی از وضعیت زندانهای استان هدف غایی در زندانها را کمک به بازگشت صحیح مددجویان به بستر اجتماع دانست و اعلام داشت : کلیه فعالیت های فرهنگی،حرفه آموزی ،روانشناختی،بهداشتی و حمایتی در زندانهای استان بدین منظور انجام می پذیرد.

محمدی پایه گذاری کلیه فعالیت ها و برنامه های زندانها بر اصل کرامت انسانی را از جمله افتخارات نطام زندانبانی اسلامی دانست و خاطر نشان ساخت: اجرای صحیح و مطلوب برنامه های امنیتی و اصلاح و تربیتی نیازمند ساختار و تجهیزات مناسب می باشد که ضمن مطلوب بودن بخشی از امکانات متأسفانه در بعضی از بخش های زندانها ی استان  دارای مشکلات عدیده می باشیم.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی وجود استقرار امنیت پایدار را لازمه اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی قلمداد نمود و از عدم اجرای دقیق طرح طبقه بندی زندانیان به جهت تفکیک فضای موجود در زندانها،کمبود نیروی انسانی،عدم وجودخودرو اعزام وبدرقه مددجویان،نبود آمبولانس و آتشنشانی و همچنین تجهیزات لازم در زمینه اشتغال و حرفه آموزی را از جمله کمبودهای محسوس در زندانهای خراسان شمالی عنوان نمود.

دکتر محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز در این دیدار ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته در زندانهای استان به نقش مهم زندان در ایجاد امنیت در اجتماع و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: باید در قالب ایجاد تفاهم نامه نداشته های این حوزه را از طریق اعتبارات ملی و استانی تامین کرد و دربخش تجهیزات نیز کمک های لازم را خواهیم کرد زیرا داشتن برخی اولویت ها الزامیست.

دکتر شجاعی با اشاره به اهتمام نظام در حوزه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی به موضوع مهم پیشگیری اشاره نمود و اعلام داشت: اگر نهادها و سازمانهای متولی در ارائه خدمات و حمایت به اقشار جامعه به وظیفه خود به درستی عمل نمایند قطعاً ورودی زندانها کاهش خواهد یافت.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به موضوع خود اتکایی و توانمند سازی مددجویان در زندانها به امر مهم اشتغال و حرفه اموزی اشاره ای نمود و از آمادگی کامل استانداری در حوزه گسترش و خدمات حرفه آموزی و اشتغال در زندانها خبر داد.

کمک به خانواده زندانیان نیازمند، تسهیل در فرایند آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، استفاده از ظرفیت و توان کارآفرینان در حوزه اشتغال، و کمک به ایجاد امنیت پایدار در زندانها با در اختیار قرار دادن تجهیزات لازم از دیگر مواردی بود که در این نشست طرح و بر اجرای آن تأکید گردید.