دکتر تشکریان مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشوردر بازدید از زندانهای خراسان شمالی:آینده نگری واهتمام در زیرساخت های بهداشتی و درمانی تحسین برانگیز است

در راستای اطلاع از وضعیت ایمنی و بهداشت حرفه ای زندانهای خراسان شمالی و نیز به منظور شرکت در کمیته مشترک استانی،دکتر تشکریان مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها،جلالی مسئول ایمنی و بهداشت حرفه ای به همراه دکتر نظری و پیر محمدی ،با حضور در استان ودیدار با مسؤلین ارشد قضایی و بهداشتی و درمانی از زندانهای بجنورد و کانون اصلاح وتربیت نیز بازدید نمودند.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشوردر بازدید از زندانهای خراسان شمالی

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشوردر بازدید از زندانهای خراسان شمالی

در جریان دیدارهای انجام گرفته دکتر تشکریان به همراه مدیر کل زندانهای استان با حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری دیدار نمودند. در این دیدار حجت الاسلام قدرتی در سخنانی: ایجاد محیط کاملا بهداشتی و تلاش در جهت اصلاح و تربیت زندانیان و همچنین فراهم نمودن زمینه کاهش جمعیت کیفری زندانها و باز گرداندن زندانیان به جامعه را از جمله تلاشهای صورت گرفته در زندانهای این استان برشمرد و کاهش چشمگیر جمعیت کیفری زندانها را نتیجه بارز این خدمات بر شمرد .مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشوردر بازدید از زندانهای خراسان شمالی
وی زندان را یک محدودیت اجتماعی دانست و خاطر نشان ساخت: تمام امکانات رفاهی یک شهروند در داخل زندان نیز باید ارائه گردد و تمام زندانیان از خدمات کامل بهداشتی بهره مند باشند .
دکتر گلمکانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز در دیدار با مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها، ضمن قابل تقدیر دانستن فعالیت های بهداشتی ودرمانی در زندانهای استان، از همکاری مضاعف با زندان در خصوص ارائه خدمات پزشکی به صورت آنکال و راه اندازی پایگاه موقت سلامت در زندان مرکزی بجنورد خبر داد.
دکتر سلحشور مدیر کل پزشک قانونی استان نیز در دیدار با مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها فعالیت کادر درمان از جمله پزشکان و پیرا پزشکان را در زندانها، ایثار و نمونه بارز یک کار جهادی دانست.

در جریان بازید مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها و هیئت همراه از زندان مرکزی بجنورد و کانون اصلاح وتربیت، پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان نیز در تشریح فعالیت های انجام گرفته ودر حال اجرا در حوزه بهداشت ودرمان در سخنانی: تغییر نگرش و روش در ارائه خدمات بهداشتی ودرمانی را در یک ساله اخیر از جمله فعالیت های این اداره کل اعلام نمود و خاظر نشان ساخت : توجه ویژه به مقوله بهداشت ودرمان زندانیان از جمله رئوس برنامه های اجرایی اداره کل زندانها بوده و امیدواریم با به پایان رسیدن طرح های عمرانی زیربنایی در این حوزه شاهد ارائه خدمات کیفی در این حوزه باشیم.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی کمبود پزشک و کادر پیراپزشکی و بهداشتی را مهم ترین مشکل زندانهای استان در این حوزه دانست و اظهار داشت : امیدواریم با نگاه جامع نگر وزارت بهداشت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی این مشکل به حداقل ممکن برسد.
دکتر تشکریان مدیر کل بهداشت ودرمان سازمان زندانها نیز در دیدارهای خود با مسؤلین قضایی و بهداشتی استان و بازدید از زندانهای بجنورد و کانون اصلاح وتربیت در سخنانی: از اجرای طرح همسان و تست HIV و هپاتیت B در زندانهای کشور خبر داد و اظهار داشت: سیاستهای سازمان زندانها و وزارت بهداشت و درمان در حوزه بهداشت و درمان زندانیان یک سیاست مشترک است .
دکتر تشکریان ضمن تقدیراز حمایت های قضایی و نیز همکاری در اعزامها و حل مشکلات بهداشتی و پزشکی زندانیان از سوی مجموعه قضایی ، پزشکی قانونی و دانشگاه علوم پزشکی استان این تعامل را مثبت و در سطح بسیار عالی توصیف نمود.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشور : دغدغه مدیر کل زندانهای خراسان شمالی را در جهت شناخت و تامین نیازهای محیطی ، زندگی فردی و اجتماعی ، تأمین نیازهای روحی و تلاش مؤثر و با پشتوانه تفکر آینده نگری را نسبت به مددجویان ستود و اعلام داشت : اقدامات مؤثر صورت گرفته در دو مجموعه کانون اصلاح وتربیت و زندان مرکزی بجنورد که با طراحی بسیار مناسب به منظور دست یابی به اهداف سازمانی در حال اجراست نمونه بارز نگاه ویژه به کرامت انسانی مددجویان است که با اقداماتی متفکرانه و تلاشی جمعی صورت گرفته و امید است این اقدامات متفکرانه و این تلاش جمعی الگوی مناسبی برای سایر مکانهای این چنین باشد.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها: آینده نگری، اهتمام در جهت تامین آسایش و سلامت جسمانی و روانی مددجویان را محصول تلاش های خستگی ناپذیر مدیر کل زندانهای استان دانست و دریادداشتی مراتب قدردانی و سپاس بیکران خود را از جناب آقای پروین اعلام نمود.

بازدید از زندان بجنورد

بازدید از زندان بجنورد

بازدید از زندانهای خراسان شمالی

بازدید از زندانهای خراسان شمالی

IMG_2182

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*