در گرامیداشت هفته قوه قضائیه انجام گرفت : دیدار مدیر کل زندانها ومسئولین قضائی استان با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی

در گرامیداشت هفته قوه قضائیه رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی به همراه معاونین و مدیران دستگاهها و سازمانهای تابعه قوه قضائیه با آیت الله یعقوبی نماینده محترم ولی فقیه در استان خراسان شمالی وامام جمعه مرکز استان دیدار و گزارشی از خدمات دستگاه قضائی استان ارائه نمودند.

دیدار مدیر کل زندانها ومسئولین قضائی استان با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی

درابتدای این دیدار حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله شهیدبهشتی و ۷۲ تن از یاران صدیق امام و انقلاب اظهار داشت: در سال ۹۶ بیش از ۱۶۲ هزار پرونده قضایی به محاکم مختلف قضایی شامل ‏دادسراها، دادگستری‌ها، دادگاه تجدیدنظر و شوراهای حل اختلاف استان وارد و همچنین بیش از ۱۶۰ ‏هزار پرونده هم رسیدگی و مختومه شده است.‏

وی افزود: با در نظر گرفتن حجم پرونده هاي وارده به دستگاه قضايي استان طبق چارت مصوب ، مي بايست ۱۵۰ شعبه فعال رسیدگی قضایی داشته باشیم كه در حال حاضر ۹۸ شعبه فعال در خراسان ‏شمالی داریم و در حقیقت با ۵۹ درصد کادر قضایی چارت مصوب به مردم خدمات می‌دهیم.

حجت الاسلام جعفری کمبود کادر اداری و نیروی انسانی لازم و همچنین کمبود فضای فیزیکی را از جمله مشکلات پیش روی مجموعه قضایی استان دانست و اظهار امیدواری نمود با تحقق بودجه های پیش بینی شده این مشکلات به حداقل ممکن برسد.

رئيس كل دادگستري استان ‏اعلام داشت: دستگاه‌ قضایی مصمم است که پرونده‌های کلان را به‌صورت ویژه و جدی پیگیری کند و ‏بدون شک رسیدگی به این پرونده‌ها تأثیرات مناسبي را بر جای می‌گذارد.‏

حجت‌الاسلام جعفری تصریح کرد: زمین‌خواری و تصرف املاک و اراضی ملی ازجمله موضوعاتی ‏است که دستگاه قضایی استان به‌شدت با آن برخورد می‌کندو مجموعه قضایی استان را مدافع حقوق بیت المال دانست.

آیت الله ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان نیز در سخنانی با تبریک هفته قوه قضائیه و تسلیت شهادت مظلومانه شهید بهشتی و هفتاد و دو تن از یاران و خدمتگزاران انقلاب اسلامی به بیان ویژگی های شهید دکتر بهشتی پرداخت و با تأسی از کلام امام راحل بهشتی را یک ملت برای ملت ما دانست.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به احادیثی در خصوص حکمت تصریح کرد : اگر جامعه ای بر اساس حکمت مدیریت شود آن جامعه منسجم و کار آمد خواهد بود .

دیدار مدیر کل زندانها ومسئولین قضائی استان با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی

آیت الله ابوالقاسم یعقوبی در ادامه سخنانش فاصله نگرفتن از حق را نشانه وجود حکمت در امر قضا برشمرد و خاطر نشان ساخت: اگر دستگاه قضایی با حکمت و شناخت قضاوت کند در حقیقت اجرای حق و عدالت نموده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از اقدامات در حال انجام در مجموعه قضائی استان تشکر نمود و اعلام داشت جایگاه دستگاه قضا ملجأ و مأمن مظلومین وستمدیدگان است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*