در سومین روز ازگرامیداشت هفته قوه قضائیه انجام گرفت بهره برداری از مراکز فرهنگی،اصلاحی و تربیتی زندان اسفراین

همزمان با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و با حضور مدیر کل زندانها،فرماندار،رئیس دادگستری،دادستان و اعضای شورای تأمین شهرستان اسفراین پنج مرکز فرهنگی،اشتغال و اصلاح و تربیتی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در آئین بهره برداری از این مراکز اصلاحی، مجتبی محمدی مدیر کل زندان های خراسان شمالی درسخنانی ضمن بیان اقدامات انجام گرفته در سال گدشته ،کمک به ایجاد اشتغال پایدار ،گسترش فعالیت های اصلاحی و تربیتی و حمایت از خانواده زندانیان را سه برنامه محوری زندان های استان در فرایند اصلاح و تربیت اعلام نمود.

عضور شورای قضایی استان ضمن تشکر از همراهی مجموعه قضایی  و اجرایی استان در راستای استقرار نظام زندانبانی اسلامی،تقویت فعالیت های اصلاحی و تربیتی را کمک به کاهش آسیب های اجتماعی دانست و از فرماندار شهرستان اسفراین خواست تا در تخصیص اعتبارات نگاه ویژه ای به مجموعه زندان داشته باشد.

محمدی با اشاره به جدید التأسیس بودن زندان شهرستان اسفراین ،بعد مسافت،کمبود نیروی انسانی ،تجهیزات امنیتی، و مشکلات زیست محیطی را از جمله مشکلات فراروی این مرکز دانست و اظهار داشت: به حداقل رساندن این مشکلات نیازمند عزمی جهادی و هم افزایی مسؤلین قضایی و اجرایی شهرستان می باشد.

مدیر کل زندان های خراسان شمالی گسترش فعالیت های حرفه آموزی و ایجاد اشتغال پایدار را از جمله برنامه های سازمان زندانها در دوره تحول قوه قضائیه دانست و اعلام داشت:از کلیه امکانات موجود درگسترش این اقدام بهره برده تا زمینه بازگشت مفید مددجویان به بستر اجتماع را فراهم نماییم و بهره براری از مراکز ایجاد شده در زندان شهرستان اسفراین به این منظور می باشد.

طاهر رستمی فرماندار شهرستان اسفراین نیز درآئین بهره برداری از مراکز فرهنگی و اصلاحی و تربیتی زندان در سخنانی نگاه انسانی و اصلاحی و تربیتی سازمان زندانها را در کمک به آسیب دیدگان اجتماعی ستود و اعلام داشت:باید از همه طرفیت های موجود فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی شهرستان در کمک به برنامه های اداره زندان بهره ببریم.

فرماندار اسفراین با اشاره به سال جهش تولید،بهره برداری از مرکز اشتغال و حرفه آموزی زندان را کمک به بازتوانی اجتماعی زندانیان قلمداد نمود و از آمادگی همکاری کلیه دستگاههای اجرایی شهرستان به ویژه اداره فنی و حرفه ای در این زمینه خبر داد.

رئیس شورای تأمین شهرستان اسفراین با اعلام مطلع بودن از مشکلات فراروی زندان اسفراین با توجه به بعد مسافت این مرکز با شهرستان، مجاهدت و تلاش کارکنان مجموعه زندان را در ایجاد آرامش،نظم و امنیت را ستود و از اختصاص اعتبارات لازم در حوزه اجرای برنامه های جاری زندان به ویژه رفع مشکلات زیست محیطی این مرکز خبر داد.

در پایان پنج مرکز فرهنگی و اصلاحی شامل(مرکز حرفه آموزی و اشتغال،مجتمع فرهنگی و نمازخانه،مرکز دادرسی الکترونیکی،انبار مرکزی زندان و کارگاه تولید بلوک سیمانی با اشتغال مستقیم ۱۵ مددجو) افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. پایان خبر