در دیدار مدیر کل زندانها و رئیس کل دادگستری خراسان شمالی تاکید شد: اشتغال پایدار در زندانها در راستای کاهش جمعیت کیفری

حجت الاسلام و المسلمین جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی به همراه معاونین قضائی و دادستان مرکز استان با حضوردر اداره کل زندانهای استان با محمدی مدیر کل زندانها دیدار نمودند .

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین جعفری ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و عرض تبریک انتصاب مجتبی محمدی به عنوان مدیر کل زندانهای استان بر ضرورت نگهداری هدفمند زندانیان و توانمندسازی آنان برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه ، ایجاد اشتغال پایدار به معنای واقعی ، تقویت اقدامات تامینی و تربیتی ، همچنین توانمند سازی ساز و کارهای حمایت از زندانیان و خانواده های آسیب پذیر آنان ،توسعه تعاملات با مراجع قضایی پیگیری ویژه کاهش هدفمند جمعیت کیفری ، اجرای سیاست های دستگاه قضایی  و همچنین بهره گیری از خرد جمعی برای توسعه خدمت رسانی و استقرار مکانیزم شهروند مداری و رعایت جدی حقوق شهروندی تاکید نمود .

محمدی مدیر کل زندانهای استان نیز با تقدیر و تشکر از دستگاه قضایی بویژه رئیس کل و دادستان یکی از شاخص‌های مهمی را که  باعث توسعه اقتصادی در جامعه و عدم برگشت مجدد زندانی به زندان شود را اشتغال پایدار دانست.

وی اشتغال را یکی از موارد مهم برنامه‌های اصلاحی و تربیتی دانست و اظهار کرد : اشتغال پایدار یکی از مهمترین عناصر فرآیند اصلاح و تربیت زندانیان و عدم بازگشت آنان به چرخه جرم است.

مدیر کل زندانهای استان همچنین در ادامه خاطر نشان ساخت : حضور قضات در زندان باعث دلگرمی ما در کار و ارتقاء نظام زندانبانی در رابطه با رفع مشکلات قضایی زندانیان خواهد شد لذا با تعامل همسویه ای که با مراجع قضایی داریم در پیگیری و مرتفع نمودن مسائل قضایی زندانیان به اهداف خوب و مطلوبی دست خواهیم یافت .

شایان ذکر است در این دیدار بر تقویت واحد مددکاری در زندانها ، تخلیه بار روانی مددجویان با حضور مستمر و مداوم رؤسای زندانها ، رئیس اندرزگاه و مددکاران و روانشناسان در داخل بندها تاکید شد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*