در دیدار رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با مدیر کل زندانهای صورت پذیرفت:تقدیر از اداره کل زندانها به جهت حضور گسترده و منظم در مراسمات ملی و مذهبی

حجت الاسلام سالاری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با حضور در اداره کل زندانها ضمن دیدار با مدیر کل زندانها در نشستی در جریان برنامه های اجرایی این مجموعه قرار گرفت.

دیدار رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با  مدیر کل زندانها

دیدار رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با مدیر کل زندانها

در این نشست دوجانبه پژمان پروین مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در سخنانی ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار وسرور شهیدان حضرت اباعبدا… الحسین (ع) ، به برنامه های اجرایی این ایام در سطح زندانها اشاره نمود و خاطر نشان ساخت: فضای معنوی ایجاد شده در ماه محرم و با دعوت از مبلغین دینی و مداحین اهل بیت(ع) تلاش نمودیم تا در استقرار فرهنگ عاشورایی و بهره جستن معنوی از این ایام در فرایند اصلاحی و تربیتی کوشا باشیم.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی حضور مسؤلین قضایی استان و همچنین مسؤلین زندان را در جمع عزاداری مددجویان از جمله برنامه های اجرایی دهه اول محرم عنوان نمود و خاطر نشان ساخت: با برنامه ریزی صورت گرفته از مبلغین و روحانیون خواستیم تا در سخنرانی های خود، ابعاد روانشناختی قیام امام حسین (ع) را برای مستمعین ومددجویان تبیین نمایند.
پژمان پروین رعایت حقوق شهروندی را مهم ترین وظیفه مجموعه زندانها دانست و اظهار داشت: در یک ساله اخیر تلاش نمودیم تا با افزایش سرانه فیزیکی مطلوب برای مددجویان در راستای استقرار این اصل مهم واصولی کوشا باشیم که خوشبختانه در یک اهتمام جهادی بیش از ۶۰۰۰ متر فضای فیزیکی به مجموعه زندانهای استان اضافه شده است.
دیدار رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با  مدیر کل زندانها

دیدار رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با مدیر کل زندانها

وی استقرار برنامه های فرهنگی و تربیتی را بر پایه فعالیت های قرآنی و اهتمام ویژه در امر آموزش و برپایی نماز را از جمله برنامه های زندانهای استان دانست و اعلام داشت : با افزایش جذب صددرصدی روحانیون شاغل در زندانها هم اکنون ۱۶ روحانی در حال انجام وظیفه هستند که الحمد لله کلیه نمازهای یومیه اندرزگاهها به جماعت اقامه می شود.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی حضور هدفمند و منظم کلیه پرسنل وظیفه و کارکنان مجموعه زندانهای استان را در کلیه مراسمات ملی و مذهبی از جمله برنامه های مدون در یک ساله اخیر دانست و خاطر نشان ساخت: کارکنان زندانهای استان با حضور یک پارچه و منظم خود در برنامه های ملی و مذهبی در سطح استان پایبندی خود را به حفظ آرمانهای انقلاب اسلامی اعلام می نمایند.
حجت الاسلام سالاری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات خراسان شمالی نیز در این نشست فعالیت های جاری در سطح زندانهای استان راستود و با اشاره به جایگاه فقهی و مبانی دینی زندان در جامعه اسلامی، از زندان به عنوان مجموعه ای اصلاح گر یاد نمود و اعلام داشت آسیب دیدگان اجتماعی و بزهکاران ، بیماران اجتماعی جامعه هستند که باید در مکانی همچون زندانها اصلاح و شرایط بازگشت آنان به جامعه فراهم گردد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلاامی استان خراسان شمالی با اشاره به تأثیر فعالیت های دینی و قرآنی در پیشگیری از وقوع جرم در جامعه، وجود آسیب های موجود را چند بعدی دانست و خاطر نشان ساخت: امروزه در کنار فراهم نمودن زمینه اشتغال افراد جامعه باید در بعد معنوی و دینی نیز فعالیت ها با جدیت و اهتمام بیشتری انجام پذیرد.
حجت الاسلام سالاری در ادامه با اشاره به حضور اداره کل زندانها در کلیه مراسمات ملی و مذهبی ، نظم، یکپارچگی و حضور گسترده کارکنان این مجموعه را ستود و اعلام داشت: در یک ساله اخیر و با رصدی که انجام گرفته مجموعه زندانهای استان از جمله دستگاههای پیشتاز در مشارکت و حضور در کلیه برنامه های ملی و مذهبی بوده است که در این خصوص شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قدردان این همت والای مدیریت زندانها و همکاران وی می باشد.
در پایان این نشست نیز با اهداء لوح سپاس از تدبیر مدیرکل زندانهای استان مبنی بر حضور چشمگیر این مجموعه در مراسمات ملی و مذهبی تقدیر بعمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*