در جلسه هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی انجام گرفت :موافقت با آزادی ۳۰نفر از زندانیان جرائم غیر عمد

جلسه هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی به ریاست حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری استان در محل سالن جلسات اداره کل زندانها برگزار گردید .

جلسه ستاد دیه

جلسه ستاد دیه

در ابتدای این جلسه پژمان پروین مدیر کل زندانها و دبیر هیئت امناء ستاد در سخنانی ضمن تشکر از حضور اعضاء هیئت امناء گزارش عملکرد ستاد دیه در شش ماهه اول سال جاری را ارائه نمود و خاظر نشان ساخت : با همت خیرین ، نیکوکاران،ستاد دیه کشور و مسئولین استان در شش ماهه نخست سال جاری زمینه آزادی بیش از ۱۲۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان فراهم گردید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از یک رشد ۴۰ درصدی برخوردارشده ایم .
مدیر کل زندانهای استان با اشاره به توفیقات استان در حوزه کاهش جمعیت کیفری زندانها بخشی از این توفیقات را مرهون مساعدت های ستاد دیه دانست و خاطر نشان ساخت با تعامل بسیار خوب مراجع قضایی با زندانها و ستاد دیه محکومین حوادث رانندگی و همچنین حوادث کارگاهی به حداقل ممکن رسیده است.
دبیر ستاد دیه خراسان شمالی با تشکر ویژه از رئیس کل دادگستری استان و رئیس هیئت امناء ستاد دیه،عمده توفیقات کسب شده را در خصوص پویایی ستاد دیه مرهون نگاه جامع و حمایتی حجت الاسلام قدرتی دانست و اعلام داشت : موضوع زندان و زندانیان بویژه زندانیان جرائم غیر عمد و تلاش در راستای حل مشکلات آنان همواره مورد تأکید ایشان بود.
حضور درکلیه جشن های گلریزان،تشویق مسؤلین و خیرین به کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد،برگزاری کلیه جلسات با حضور شخص رئیس کل از جمله مواردی بود که حجت الاسلام قدرتی در زمان حضور خود در استان خراسان شمالی به ان اهتمام داشت
پژمان پروین تشکیل جلسه هیئت امناء ستاد دیه استان را در آخرین روز حضور حجت الاسلام قدرتی در استان خراسان شمالی نشانه ای بارز از کرامت و دیدگاه انسانگرایانه این بزرگوار نسبت به زندانیان جرائم غیر عمد دانست و برای ایشان که از سوی ریاست معزز قوه قضائیه به سمت رئیس کل دادگستری قزوین منصوب شده اند آرزوی توفیق و بهروزی نمود.
حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری استان نیز در این جلسه در سخنانی ستاد دیه را مایه برکت و افتخار دانست و اعلام داشت:خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک فرصت بی بدیل است و امروز باید به گونه ای تلاش نماییم تا شرمنده خون شهیدان و مدافعین این نظام نباشیم.
جلسه ستاد دیه خراسان شمالی

جلسه ستاد دیه خراسان شمالی

حجت الاسلام قدرتی با تشکر از اقدامات صورت گرفته در نمایندگی ستاد دیه استان،افزایش تعداد آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را در مقایسه با سنوات گذشته نشانه تلاش و اهتمام ویژه،تغییر روش ها و همگرایی بین مجموعه زندانها،ستاد دیه ، دادگستری ها، خیرین ونیکوکاران و مسؤلین در این کار خیر دانست و اعلام داشت: خدمت به زندانیان و خانواده های آنان همواره دغدغه ای مهم برای اینجانب بوده و برای کمک به این گروه با رعایت قانون و مقررات از هیچ کوششی دریغ نخواهم نمود.
وی حضور در ستاد دیه را از بهترین ساعات خدمتی خود دانست و خطاب به اعضاء هیئت امناء نمایندگی ستاد دیه خراسان شمالی از آنان خواست تا با دیدی وسیع نسبت به حل مشکلات این قبیل زندانیان اقدام و موجبات حل مشکلات این قبیل بدهکاران را فراهم نمایند.
در این جلسه پس از بررسی پرونده مددجویان واجد الشرایط با اتفاق نظر اعضاء هیئت امناء با آزادی ۳۰ نفر از مددجویان جرایم غیر عمد زندانهای استان موافقت گردیدو با توجه به انتصاب حجت الاسلام قدرتی به سمت رئیس کل دادگستری استان قزوین از خدمات ارزشی وی در استان خراسان شمالی تجلیل بعمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*