در جشن گلریزان بجنورد انجام گرفت:آزادی همزمان ۱۵ مددجو جرائم غیر عمد زندان بجنورد

شهرستان بجنورد مرکز استان خراسان شمالی در غروب بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان شاهد صحنه‌های نابی از عشق، عطوفت، مهربانی و انسانیت در این روزگار ناخوش‌احوال بود.

مردم و مسئولان خراسان شمالی گرد هم آمدند و با دهان‌های روزه به گشایش سفره خوان لطف خود همچون ائمه پرداختند و باهمتی مثال‌زدنی کاری کارستان را در تاریخ خراسان شمالی رقم زدند.

جشن گلریزان بجنورد

جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مرکز خراسان شمالی حضور پرشور مردم، مدیران و مقامات عالی استان در حالی برگزار شد که این بار همه، دست در دست یکدیگر و با به رخ کشیدن همدلی و هم دردی خود با خانواده‌های زندانیان مقدمات آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد را از سطح زندانهای استان فراهم نمودند.

در آغاز این آوردگاه همدلی و مهربانی پژمان پروین مدیر کل زندانها و دبیر هیئت امناء ستاد دیه در سخنانی ضمن اشاره به اینکه کمک به همنوع بارزترین اخلاق حسنه است حس همکاری و توجه به انسانها را از بارزترین نکات اخلاق اسلامی دانست و این نشست را تبلوری از همدلی برای دستگیری از نیازمندان و در راه ماندگان برشمرد.

دبیر هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی با اشاره به آزادسازی ۲۴۷ زندانی جرائم غیر عمد در سال گذشته در خراسان شمالی گفت: این میزان بیشترین رقم آزادسازی افراد طی سال‌های اخیر در این استان بوده است که از این تعداد ۹۷.۵ درصد از آزادشدگان را مردان و بقیه را زنان تشکیل می‌دادند.

جشن گلریزان بجنورد

مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی همچنین از وجود ۱۲۵ زندانی جرائم غیر عمد در سطح زندانهای استان خبر داد و افزود: آزادی این تعداد زندانی جرائم غیر عمد نیازمند ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که امیدواریم با کمک خیرین و گذشت شاکیان موجبات آزادی این افراد فراهم گردد.

آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان نیز در این جلسه با بیان احادیثی از معصومین (ع) در باب کمک به نیازمندان و دراه ماندگان سنت حسنه گلریزان را میراث اولیاء ا.. دانست و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را توشه ای برای آخرت برشمرد

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی در ادمه تلاش و سعی در حل مشکلات مؤمنین را به منزله اعمال حج دانست و خطاب به خیرین ونیکوکاران حاضر در این جلسه حضور آنان را توفیقی الهی برشمرد.

محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی نیز برگزاری این جشن‌ها بدون خیران را بی‌معنا توصیف کردوگفت: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از بودجه های فرهنگی خود در راستای کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد استفاده کنند و امیدواریم دستگاه‌های نظارتی نیز در این خصوص بتواند همراهی لازم را داشته باشد.

جشن گلریزان بجنورد

استاندارخراسان شمالی با اهداء مبلغ ۴۰۰ میلیون ریالی مجموعه استانداری به این امر خیر، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را کمک به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و از خیرین ونیکوکاران حاضر در این جلسه خواست تا مشارکت خوبی در این امر خداپسندانه داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسدالله جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان نیز در این مراسم از صفر شدن آمار محکومین دیه در جرائم غیر عمد در خراسان شمالی طی سال ۹۶ خبر داد و گفت: این موضوع در استان بی‌سابقه بوده و امیدواریم در سال جاری نیز شاهد آزادی کلیه زندانیان جرائم غیر عمد در انتهای سال ۹۷ باشیم.

جشن گلریزان بجنورد

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی گذشت شاکیان از جرائم را بخش دیگری از راه‌های کمک به کاهش زندانیان جرائم غیر عمد توصیف کرد و گفت: اگر این گذشت ها صورت نگیرد مراحل و امکان آزادسازی زندانیان سخت و دشوار خواهد شد اما خوشبختانه این همراهی از سوی شاکیان نیز در استان وجود دارد.

علی‌اکبر یساقی نائب رئیس هیئت مدیره ستاد دیه کشور نیز در این مراسم بیشترین محکومین جرائم غیر عمد را در حوزه محکومین مالی غیر کلاهبرداری دانست و اعلام داشت : با توجه به برخی مشکلات امروزه این اتفاقات اعم از ورشکستگی‌ها ایجاد می‌شود.

وی تغییر قانون بیمه‌ها اعم از اجباری شدن بیمه شخص ثالث را دستاوردی مهم در کاهش زندانیان محکوم به پرداخت دیه در تصادفات رانندگی عنوان کرد و افزود: سابق بر این قانون بیش از ۵۰ هزار زندانی تصادفات در زندان‌ها بودند که اکنون این تعداد به ۴۰۰ نفر رسیده است.

جشن گلریزان بجنورد

نائب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور اصلاح قانون چک را از برنامه پیش روی این ستاد مردمی دانست واعلام نمود: با انجام اصلاحات در قوانین می‌توانیم ورودی‌های زندان‌ها براثر جرائم غیر عمد را کاهش دهیم .

یساقی در پایان با اشاره به گسترش فرهنگ کمک به آزادسازی زندانیان و استقبال مردم از این طرح گفت: سالانه از این طریق قریب به ده هزار نفر از زندانیان در کشور آزاد می‌شوندکه پیش‌بینی‌ها برای سال ۹۷ نیز به همین میزان بوده است و تاکنون از ابتدای امسال ۶۰ میلیارد تومان در استان‌های مختلف طی جشن های گلریزان برگزار شده جمع‌آوری‌شده است.

پایان‌بخش این مراسم آزادی ۱۵نفر از زندانیان جرائم غیر عمد حاضر در جلسه بود که با تقارن اذان مغرب به افق بجنورد این مراسم خاتمه و خانواده‌های این افراد به همراه دیگر اعضای خانواده خود و خیرین نیز سبکبال این جلسه را با اقامه نماز و صرف افطار به‌پایان رساندند.

جشن گلریزان بجنورد

در این مراسم باشکوه خیرین بجنوردی مبلغ سه میلیاردو پانصد میلیون ریال به ستاد دیه استان در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*