در آستانه گرامیداشت هفته قوه قضائیه انجام گرفت : بازدید استاندار خراسان شمالی از زندان مرکزی بجنورد

مهندس صالحی استاندار خراسان شمالی به همراه معاونین خود وتعدادی از مدیران استانداری از اماکن جدبد الاحداث زندان مرکزی بجنورد بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های اصلاحی و تربیتی این زندان قرار گرفت.

بازدید استاندار خراسان شمالی از زندان مرکزی بجنورد

در این بازدید که استاندار و هیئت همراه را رئیس کل دادگستری استان، دادستان مرکز استان و مدیر کل زندانها همراهی مینمودند قسمت های مختلف زندان از جمله،آسایشگاه پرسنل وظیفه، آشپزخانه صنعتی، مرکز سلامت بدو ورود، سوله های اشتغال و حرفه آموزی،سالن ملاقات حضوری،مراکز فرهنگی و ورزشی و نمازخانه و دارالقرآن جدید الاحداث مورد بازدید قرار گرفت.

در جریان این بازدید پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در توضیحاتی به تشریح اقدامات صورت گرفته در دو ساله اخیر در این زندان پرداخت و اعلام داشت: فرسوده بودن فضای فیزیکی زندانها و نبود ساختار لازم مهمترین مشکلات پیش روی زندانها استان برای انجام امور اصلاحی و تربیتی درگذشته بود لذا در یک اقدام جهادی و تلاشی شبانه روزی و باهمراهی و همکاری مجموعه قضایی و اجرایی استان ،الحمدالله امروز زندانهای استان کاملا به یک محیط آموزشی و تربیتی تبدیل شده است و از شخص استاندار به جهت دستور تخصیص اعتبارات لازم قدردانی ویژه نمود.

استاندار خراسان شمالی نیز در حین بازدید خود از قسمت های خدماتی زندان مرکزی بجنورد به کرات ایجاد چنین فضاهایی را مورد تحسین قرار داد و اعلام داشت: اگر از حضورخود در این مکان مطلع نبودم قطعآ گمان می بردم که در زیباترین مرکز فرهنگی شهر قرار گرفته ام.

بازدید استاندار خراسان شمالی از زندان مرکزی بجنورد

مهندس صالحی که در حین بازدید خود با اجرای برنامه های فرهنگی مددجویان از جمله تواشیح و همخوانی قرآن کریم مواجهه شد از برگزاری منظم این برنامه ها تقدیر و در سخنانی خطاب به مددجویان از آنان خواست تا از این امکانات خوب و به روز در راستای تزکیه نفس خود بهره ببرند و شرایط ایده آل را برای یک بازگشت خوب و سعادتمندانه به جامعه فراهم نمایند.

استاندار خراسان شمالی توجه به همه ابعاد مختلف اصلاحی و تربیتی را در این زندان بسیار مطلوب دانست و با حضور در کتابخانه مرکزی و جدید التأسیس ،نگاه ویژه به مطالعه و فرهنگ کتابخوانی را از دیگر نکات مثبت در این زندان برشمرد.

مقام ارشد اجرایی خراسان شمالی با حضور در سالن ملاقات ایجاد شده برای خانواده زندانیان،نگاه انسانی و حفظ کرامت انسانی را ماحصل ایجاد این مکان دانست و اعلام داشت: ساخت چنین سالن زیبا و آرامش بخش تبلوری از اجرای عالی حقوق شهروندی و احترام به کرامت انسانی است.

مهندس صالحی که در دارالقرآن و نمازخانه جدید التأسیس زندان حضور یافته بود اعلام داشت : اگر مطلع از حضور خود در زندان نبودم قطعاً گمان میبردم که در زیباترین مسجد شهر حضور یافته ام. وی به طور خاص از توجه به امور معنوی و ایجاد چنین فضاهای مطلوب در محیطی همچون زندان تشکر نمود.

استاندار خراسان شمالی ضمن مشاهده بخشی از ارائه خدمات روانشناختی و مواجهه حضوری با تعدادی از مددجویان این طرح علمی و پس از آن حضور در مرکز یادگیری محلی توجه به امر دانش افزایی را بسیار مفید ارزیابی کرد و اعلام داشت: با ارتباط معنادار بین تحصیلات و انجام بزهکاری پس میتوان با گسترش سواد آموزی از بازگشت مجدد زندانیان به چرخه جرم پیشگیری نمود.

رئیس شورای اشتغال استان خراسان شمالی با حضور در سوله های ایجاد شده به منظور اشتغال مددجویان ، این اقدام بی نظیر را کمک به خود اتکایی و توانمند سازی مددجویان دانست و بر گسترش این گونه فعالیت ها تأکید نمود.

استاندار خراسان شمالی ضمن بازدید از مجتمع ورزشی تازه تأسیس این زندان و حضور در گود زورخانه این مجتمع ورزشی، توجه به ورزش های آئینی و ترویج روحیه پهلوانی را ستود و نهایتاً دستورتجهیز این مجتمع را از مراجع قانونی صادر نمود.

مرکز سلامت بدو ورود،آشپزخانه صنعتی،ایجاد دیوار حفاظتی و امنیتی زندان،محل اسکان پرسنل وظیفه از دیگر مکانهایی بود که استاندار خراسان شمالی و هیئت همراه مورد بازدید قرار دادند.

مهندس صالحی استاندار خراسان شمالی درحین بازدید از قسمت های مختلف زندان به کرات از اقدامات انجام گرفته توسط پژمان پروین مدیر کل زندانها و همکاران وی به جهت تبدیل زندان به یک مرکز آموزشی علمی و کاربردی تقدیر نمود و در پایان با یادداشتی در دفتر زندان مجدداً مراتب تقدیر و تشکر خود را از اقدامات خوب ومثمر ثمرصورت گرفته توسط مدیر کل زندانهای استان اعلام داشت.

دستنوشته

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*