دادستان مرکز استان خراسان شمالی در بازدید از زندان مرکزی بجنورد:اقدامات اصولی انجام گرفته در زندان نمونه بارز رعایت حقوق شهروندی است

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد به همراه قاضی ناظرزندان و برخی دیگر از قضات دادسرا به مدت ۲ ساعت از زندان مرکزی بجنورد بازدید و با تعدادی از زندانیان ملاقات و به درخواست‌های زندانیان رسیدگی کرد.
حاتمی سرپرست اداره زندان بجنورد که در این بازدید دادستان را همراهی می کرد اظهار داشت : در راستای برنامه های صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی زندانیان با حضور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد بیش از ۵۰ نفر از مددجویان مشکلات قضایی خود را مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت .

بازدید دادستان دادسرای عمومی و انقلاب از زندان بجنورد

بازدید دادستان دادسرای عمومی و انقلاب از زندان بجنورد

مسلم محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد نیز اظهار داشت : هدف از این بازدیدها رسیدگی به وضعیت زندانیان از حیث مراجعه و اعزام به مراجع قضایی اعم از دادسرا و دادگاه، رعایت حقوق آن‌ها و روند رسیدگی به پرونده‌های زندانیان است.
وی ابراز امیدواری کرد که بازدیدها به کاهش جمعیت زندانیان و رفع برخی از مشکلات کمک نماید.
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد در حاشیه این دیدار چهره به چهره و حضوری با آنان از نزدیک مستمع سخنان ، مشکلات و درخواست های قضائی آنان شد و رهنمودهای لازم را در خصوص رسیدگی به درخواست های زندانیان ارائه کرد .
وی از اماکن جدید الاحداث اعم از سالن ملاقات و نمازخانه زندان نیز بازدید و در سخنانی تصریح نمود : پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در این مدت کوتاه حضورخود در استان خراسان شمالی خدمات بی نظیری را در راستای حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع انجام داده است که قابل تقدیر می باشد .
در خاتمه بازدید حاتمی سرپرست زندان بجنورد حضور قضات در زندان را در پیشبرد اهداف زندانبانی و ایجاد آرامش روحی و روانی برای زندانیان را بسیار موثر دانست و با اشاره به مقوله کاهش جمعیت کیفری از مساعدت و تعامل بسیار خوب قضات با اداره زندان تشکر و قدردانی نمود.