دادستان شیروان در افتتاحیه کارگاههای آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی:لازمه پیشگیری دانش افزایی و کسب مهارت های زندگی است

در راستای اجرای برنامه های ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و تفاهم نامه منعقده فی مابین شورای اجتماعی کشور و سازمان زندانها و اقدامات تأمینی وتربیتی مراسم افتتاحیه کارگاههای آموزشی ویژه همسران و فرزندان زندانیان شهرستان شیروان با حضور دادستان شیروان، رئیس مرکز خدمات اجتماعی زندانهای استان، معاون فرماندار،رئیس زندان و اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت در سالن غدیر این شهرستان آغاز به کار کرد.

دادستان شیروان در افتتاحیه کارگاههای آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی

دادستان شیروان در افتتاحیه کارگاههای آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی

در افتتاحیه این کارگاه آموزشی که پیام دکتر جهانگیر رئیس محترم سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور توسط رئیس مرکز خدمات اجتماعی زندانهای استان قرائت گردید بر مصون سازی خانواده های زندانیان از آسیب اجتماعی و همگرایی و هم افزایی دستگاهها و نهادهای حمایتی در کمک به خانواده زندانیان تأکید شد .
تلاش در حل مشکلات تحصیلی فرزندان زندانیان و تسهیل نمودن شرایط تحصیلی آنان و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت های خیرین و انجمن های حمایت از زندانیان وهمچنین تفاهم نامه های منعقده فی مابین سازمان زندانها وکمیته امداد حضرت امام(ره) ودیگر نهادهای حمایتی در پیام صادره از سوی ریاست محترم سازمان زندانها به افتتاحیه این کارگاههای آموزشی مؤکداً مورد تأکید قرار گرفت.
اسماعیل ترکانلو دادستان شهرستان شیروان نیز در این جلسه در سخنانی ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر برگزاری کارگاههای آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی را اقدامی نو واثر بخش در حوزه کاهش آسیب ها ی اجتماعی دانست و اعلام داشت: زندگی صنعتی امروزه طلب میکند که ما همواره دانش و بینش خود را در خصوص مسائل زندگی و اجتماعی ارتقاء بخشیم.
وی آگاهی و دانش را پله نخست پیشگیری دانست و اظهار امیدواری نمود با برگزاری این گونه کارگاههای آموزشی و ارتقاء سطح دانش خانواده ها و به کارگیری مهارت های لازم بتوانیم نقشی مؤثر در مصون سازی خانوادهای زندانیان از گرایش به آسیب های اجتماعی داشته باشیم.
دادستان شیروان با اشاره به اقدامات اصولی و اصلاحی و تربیتی در حال انجام در زندان شیروان،به نقش مؤثر خانواده ها در پذیرش مددجویان پس از آزادی اشاره نمود و خطاب به همسران زندانیان از آنان خواست تا با تمسک به اهل بیت (ع)و کاربردی نمودن مهارت های زندگی آموخته شده نقشی مهم در باز اجتماعی نمودن سرپرست خود و اقدامی اصولی در عدم بازگشت مجدد به سمت بزهکاری داشته باشند.
کارگاههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سه موضوع پیشگیری از طلاق- ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی خانواده زندانیان و پیشگیری از اعتیاد به مدت سه روز و با حضور خانواده زندانیان شهرستان شیروان و تدریس متخصصین علوم رفتاری و اجتماعی در حال برگزاری است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*