دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی : تقویت شورای طبقه بندی و حضور مستمر قاضی ناظر زندان لازمه اجرای دقیق فرایند زندانبانی

در جلسه ای که با حضور محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی مسلم محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد در زندان بجنورد برگزار شد قاضی ناظر زندان جدید مرکز استان معرفی گردید

محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد در جلسه تکریم و معارفه قاضی ناظر زندان بجنورد در سخنانی به وظایف قاضی ناظر زندان و به نقش وی در راستای حبس‌زدایی اشاره کرد و اظهار داشت : شناخت کامل زندانیان از ویژگیهای قاضی ناظر است و وی نقش بی‌بدیلی در بهبود شرایط زندان و زندانی بر عهده دارد .

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد همچنین با بیان اینکه افزایش حضور قضات در زندان  نقش موثری در کاهش جمعیت زندان‌ها دارد تصریح کرد : رؤسای زندانها و مددکاران نیز با همراهی نمودن قضات در بازدید از زندان باید شناخت کاملی از تک تک زندانیان داشته باشند .

حضور مستمر قاضی ناظر در زندان و تشکیل جلسات شورای طبقه بندی ، توجه به معیشت خانواده زندانی و اخذ رضایت شکات از مواردی بود که در این جلسه از سوی دادستان مرکز استان مورد تأکید قرار گرفت .

محمدی مدیر کل زندانهای استان نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت حلول ماه مبارک رمضان و تشکر از تعامل خوب قضات دادگستری و دادسرا با زندانهای استان خواستارتداوم این تعامل گردید و به حداقل رساندن مشکلات قضایی مددجویان و ایجاد آرامش و سکون را از برکات این حضور دانست.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی اهتمام در کاهش جمعیت کیفری زندانها را از جمله راهبردهای اصولی در قوه قضائیه دانست و اعلام داشت:امیدواریم با همراهی و همکاری مجموعه دستگاه قضایی استان گامهای بسیار بلندی در راستای کاهش جمعیت کیفری برداریم .

محمدی در خاتمه این مراسم از کسب رتبه برتر استان در حوزه بازدید قضات از زندان خبر داد و خاطر نشان ساخت: این موفقیت با تلاش و همراهی رئیس کل دادگستری استان ، دادستان و همراهی قضات محترم محقق گردیده و بر تدوام این موفقیت و برتری تأکید نمود.

شایان ذکر است در این مراسم از زحمات دارابی تقدیر و حجت الاسلام و المسلمین حاجی حسن پور به عنوان قاضی ناظر زندان بجنورد معرفی شد .