حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از کارآفرینان در راستای ایجاد اشتغال پایدار جهت زندانیان و خانواده زندانیان

با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی و کمک به اشتغال زندانیان و خانواده آنان،محمدی مدیر کل زندانهای استان با  نوری مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی دیدار نمود .

محمدی مدیر کل زندانهای استان در این دیداراظهار داشت: ایجاد مهارت شغلی و فراهم آوردن زمنیه کار و تلاش و کسب درآمد و تامین معاش زندگی برای مجرمین، راهکاری اساسی برای کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه می باشد.

مدیر کل زندانهای استان افزود : سیاست کلی دستگاه قضایی و سازمان زندانها بر آموزش و پرورش زندانیان و ایجاد اشتغال می باشد و در این راستا در زنداهای استان با حمایت دستگاههای اجرایی از جمله استانداری اقدامات خوبی صورت گرفته و در صدد هستیم تا زمینه اشتغال صد درصد مددجویان استان را فراهم نمائیم .

نوری مدیر كل تعاون، كارو رفاه اجتماعی خراسان شمالی نیز در این دیدار تصریح کرد : این اداره کل آمادگی دارد تا تسهیلات مناسبی را به کارآفرینانی که برای مددجویان و خانواده آنان اشتغال ایجاد نمایند ارائه نماید.

نوری همچنین جهت ارائه تسهیلات به زنان سرپرست خانوار در غالب طرح مشاغل خانگی و همچنین حمایت از زندانیان آزادشده با اعطاء تسهیلات و نیز برگزاری کارگاههای آموزشی در حوزه کاهش آسیبهای اجتماعی اعلام آمادگی نمود .

 گفتنی است به پیشنهاد مدیر کل زندانهای استان در راستای توسعه اشتغال در زندان های خراسان شمالی تفاهم نامه همکاری میان اداره کل زندان ها و اداره کل تعاون ٬ کارو رفاه اجتماعی استان منعقد شد.

بر اساس مفاد این تفاهم نامه،مددجویان در حبس و خانواده های آنان و همچنین زندانیان آزاد شده که دارای گواهینامه های مهارت باشند از آموزش ها، تسهیلات و اقدامات حمایتی و توانبخشی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای توسعه اشتغال در جامعه بهره مند خواهند شد.

محمدی مدیر کل زندانهای استان در خاتمه این دیدار خاطر نشان ساخت: اشتغال یکی از مهم ترین دغدغه های زندانیان آزاد شده می باشد که امیدواریم با اجرای این تفاهمنامه، شاهد توسعه اشتغال در میان زندانیان و افزایش سلامت اجتماعی باشیم.