تبلور وحدت ،ایثار و همدلی درگلریزان کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان راز و جرگلان استان خراسان شمالی

جشن گلریزان شهرستانهای راز و جرگلان در مدرسه علمیه شهرستان راز با حضور امام جمعه اهل تسنن ، امام جمعه راز ، رئیس دادگستری ، مسئولین و جمعی از خیرین و نیکوکاران اهل تسنن و شیعه راز و جرگلان برگزار شد .

محمدپور رئیس دادگستری شهرستان رازوجرگلان در آئین جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار کرد: در راستای رسیدگی فوری و خارج از نوبت به دعاوی اعسار و عمل به دستورالعمل‌های ریاست قوه قضائیه در رسیدگی به دعاوی مهریه در حال حاضر هیچ زندانی مالی از حوزه قضایی رازوجرگلان در زندان بجنورد وجود ندارد .

محمدپور با اشاره به اجر عظیم آزادی زندانی و بازگشت او به آغوش خانواده بویژه در ماه مبارک رمضان افزود:  از خیرین و نیکوکاران مخلص که با کمکهای خود موجبات آزادی ۶ زندانی این شهرستان را در سال قبل رقم زدند تقدیر و تشکر می کنم .

وی اعلام کرد: کمک های خیرین تنها ویژه زندانیان جرائم غیر عمد مانند بدهکاران دیه، تصادفات رانندگی،حوادث کار و بدهکاران مالی مهریه، نفقه، چک غیرکلاهبرداری خواهد شد و پرداختی به مجرمین عمدی صورت نخواهد گرفت.

در این مراسم که خیرین و نیکوکاران، مسئولین شهرستانی، امام جمعه شهرستان و جمعی از علمای شیعه و اهل سنت، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ، رئیس زندان بجنورد و فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان راز و جرگلان حضور داشتند از بانیان و برگزارکنندگان این مراسم و دکترعبدالجلیل غیادی که سهیم در جشن گلریزان بودند تشکر و قدردانی شد همچنین و با اهدای لوح تقدیراز حاج حلیم کوهی خیر نمونه نیز تقدیر به عمل آمد .

گفتنی است، مبلغ ۲۱۰ میلیون ریال در بخش کمک های مردمی به گلریزان امسال رازوجرگلان جمع آوری شد.