تاکید مدیرکل زندانهای خراسان شمالی بر اجرای صحیح سیاستهای سازمانی در شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان

سومین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان با دستور جلسه تبیین سیاست های کاری و راهبردی حوزه های مختلف زندانهای استان به ریاست مجتبی محمدی مدیر کل و با حضور معاون اداری و مالی ، روسای ادارات ستادی و زندانهای تابعه در محل سالن جلسات اداره کل بر گزار شد.

رئیس شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان در بخش نخست سخنان خود با تکیه به احادث و روایات در خصوص صله رحم ، استغفار و یوم الحسره سخنانی ایراد نمود و با ذکر روایتی از امام جعفرصادق (ع) تصریح کرد : سبك و برنامه زندگی خود را به شیوه ای باید مدیریت كنیم كه هیچ گاه گرفتار حسرت و اندوه در زندگی نشویم و همیشه سربلند و پیروز باشیم .

محور سخنان محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در بخش دوم جلسه شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان ، اشاره به منویات و توصیه های مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین قوه قضائیه و منویات ریاست محترم سازمان در جلسه ویدئو کنفرانس و همچنین در دیدار با رئیس محترم قوه قضائیه بود .

محمدی در تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت ؛ رؤسای زندانها و ادارات مؤظف هستند ضمن تشریع فرمایشات مقام معظم رهبری برای همه همکاران زیر مجموعه ، خطرات و حوادث پیش رو از ارتکاب کارکنان به جرائم و فساد اعم از اخلاقی ، مالی و مسائلی نظیر اعتیاد آگاه سازی نموده و دائماً با تذکر لسانی مجموعه کارکنان را  ارشاد نمایند .

مدیرکل زندانهای استان با اشاره به آگاه سازی و پر رنگ نمودن سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد : مسئولین حفاظت اطلاعات ، بازرسی و فرهنگی ضمن ارائه آموزشهای لازم در خصوص آگاه سازی ، پیشگیری و نشست بصیرتی ، دعوت از اساتید در حوزه اخلاق را مد نظر داشته باشند و در سطح زندانها کارگاههای آموزشی و نشست بصیرتی اجرا نمایند .

رئیس شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان به موضوع تکریم ارباب رجوع ، از توصیه ها و تأکیدات مقام معظم رهبری اشاره نمود و خاطر نشان ساخت : با ارباب رجوع در همه زمینه ها خوش برخورد و با صبوری رفتار کنیم . با سربازان وظیفه و همکاران خوش رفتار باشیم و حتی رفتار همکاران نسبت به یکدیگر باید مد نظر قرار گیرد.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه سخنان خود به موضوع نشست مسئولین دستگاه قضائی با ریاست محترم قوه قضائیه نیز اشاره داشت و اجرای دقیق احکام قضایی و همچنین تلاش در جهت کاهش جمعیت کیفری و ایجاد اشتغال پایدار در زندانها را مورد تاکید قرار داد .

  رئیس شورای اداری زندانهای استان در بخش دیگری از سخنان خود به نکات مورد تأکید ریاست محترم سازمان در جلسه هفته قوه قضائیه و نشست تخصصی مورخه ۲۶/۳/۹۸ که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد پرداخت و اظهار داشت: باید برای اداره تحت سرپرستی و مسئولیت خودمان برنامه داشته باشیم ، نقاط ضعف را شنا سائی و پس از آسیب شناسی  اقدامات عملی  انجام دهیم.

مدیرکل زندانها استان همچنین به نکات مدیریتی ریاست محترم سازمان در جلسه ویدئو کنفرانس از جمله پیگیری مجدانه سیاستهای کاهش جمعیت کیفری ، رسیدگی و تعیین تکلیف زندانیان مهریه ، رسیدگی و رصد پرونده زندانیانی که بی جهت و برای مدت کوتاه وارد زندان می شوند ، رسیدگی و رصد پرونده زندانیانی که با قرار های نامتناسب به زندان وارد شده اند ، تلاش بیشتر در جهت تقویت و ارتقاء امنیت زندان ، بهره برداری حداقلی و بنا به ضرورت از اردوگاههای جرایم موارد مخدر و توجه به جوانان اشاره و مورد تاکید قرار داد.

احصاء مشکلات کارکنان و تلاش در جهت رفع آن، توجه بیشتر و نگاه تحولی به خانواده زندانیان ، تعامل بیشتر ادارات کل با استانداری ها و مستند سازی کلیه فعالیتها و اقدامات از دیگر موارد مورد تاکید مدیر کل زندانهای استان در این جلسه بود .

وی در بخش دیگری از سخنان خود تامین امنیت و آرامش در محیط کار و زندان را مستلزم محورهای متعددی دانست و افزود: تعامل درست با منابع انسانی اعم از سرباز، زندانی و کارمند از ملزوماتی است که می تواند ارتقای امنیت روانی را بواسطه آگاهی از نقطه نظرات و مشکلات مخاطبین و بعضا تلاش برای رفع موارد مطرح شده ایجاد نماید

در ادامه این نشست پس از قرائت فرازی از فرمان حضرت علی (ع) به مالک اشتر از نهج ابلاغه توسط مدیر کل زندانهای استان ، دبیر جلسه ، رؤسای ادارات حفاظت اطلاعات ،  بازرسی، امور مالی و پیشتیبانی، فرهنگی و تربیتی ، امور کارکنان و همچنین جمعی از رؤسای زندانهای تابعه استان به بیان دیدگاه ها و برنامه های فراروی پرداختند که در جمع بندی این جلسه مدیر کل زندانهای استان نیز راهکارها و دستورات لازم را صادرنمود.