تأکید مدیر کل زندانهای استان خراسان شمالی در کارگاه آموزش تربیت مربی طرح هجرت:همخوانی آموزش ها با اهداف سازمانی مبنی بر اصلاح و تربیت مددجویان

کارگاه آموزشی تربیت مربی طرح هجرت ((مدیریت مهارت و دانش رفتار با رویکرد اصلاح و تربیت زندانیان)) با حضور پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان ومحجوب معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در محل اداره کل زندانهای خراسان شمالی برگزار گردید.

کارگاه آموزش تربیت مربی طرح هجرت

کارگاه آموزش تربیت مربی طرح هجرت

درآغاز این کارگاه آموزشی پژمان پروین مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان شمالی در سخنانی به موضوع مهم و اساسی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از مهم ترین وظایف ما در سازمان زندانها بازسازی شخصیت آسیب دیده مددجویان و فراهم ساختن بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه است و تحقق بخش عمده ای از این امر مهم در ارائه آموزش های مدون و کارآمد در زندان می باشد.
مدیر کل زندانها اهمیت بخشیدن به خروجی مثبت آموزش ها را در زندان بسیار مهم دانست و اعلام داشت: انجام هرطرح آموزشی که در راستای اصلاح و تربیت زندانیان انجام می پذیرد باید مورد ارزیابی قرار گرفته تا نقاط ضعف و مثبت آن شناسایی و نهایتاً به بهترین نحو ممکن انجام پذیرد.
پروین با اشاره به مشکلات موجود در خانواده مددجویان اعم از مشکلات اقتصادی و نداشتن مهارت های لازم در مصون ماندن و پیشگیری از آسیب های اجتماعی خطاب به مربیان حاضر در کارگاه آموزشی طرح هجرت اظهار داشت: در ارائه مطالب آموزشی خود همواره موقعیت اجتماعی و اقتصادی مددجویان و خانواده های آنان را مد نظر داشته باشید و تلاش نمایید تا با دانش افزایی سهمی مهم و تأثیر گذار در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه داشته باشید.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی کاربردی بودن آموزش ها را در بیرون از زندان مورد تأکید قرار داد و اعلام داشت:با برنامه ریزی صورت گرفته در حوزه آموزش مددجویان اعم از آموزش های فرهنگی،روانشناختی و آموزش های فنی و حرفه ای میزان کاربرد این آموزش ها در خارج از زندان باید مورد لحاظ قرار گیرد تا بدین منظور آموزش های مثبت تقویت و آموزش های غیر کاربردی حذف گردد.
محجوب معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان نیز در آغاز این کارگاه آموزشی در سخنانی ضمن تشکر از اهتمام اداره کل زندانهای استان در همکاری با این معاونت با بیان حدیثی از امام صادق (ع) در باب رفع حاجات مسلمانان و کمک به همنوع را از سنتی حسنه دانست و تصریح کرد : اگر می خواهیم محبوب خداوند باشیم باید به بندگان خدا خدمت کنیم .

کارگاه آموزش تربیت مربی طرح هجرت

کارگاه آموزش تربیت مربی طرح هجرت

محجوب در ادامه سخنان موضوع باز اجتماعی کردن زندانیان را از اهداف این کارگاه بر شمرد و اذعان داشت: مهمترین هدف ما از اجرای این طرح تأمین نیازهای اجتماعی و حمایت های روانشناختی به منظور کاهش آسیبهایی همچون اعتیاد ، سرقت و ضرب و جرح در سطح جامعه می باشد .
این کارگاه آموزشی به مدت دو روز با حضور روحانیون،مددکاران اجتماعی و روانشناسان در محل اداره کل زندانهای خراسان شمالی برگزار گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*