تأکیدرئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جلسه هیئت امناء ستاد دیه : اهتمام در استفاده از ظرفیت های پنهان به منظور کمک به نیازمندان و در راه ماندگان

جلسه هیئت امناء ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان خراسان شمالی به ریاست حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری استان و با حضور دیگر اعضاء در محل دادگستری استان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان و دبیر هیئت امناء ستاد دیه در ارائه گزارشی به وضعیت جاری ستاد دیه اشاره نمود و اعلام داشت:با اهتمام و تدبیری که امسال در برگزاری جشن های گلریزان انجام گرفت ضمن مشارکت حداکثری خیرین ونیکوکاران در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک ها از رشد ۲۵ درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار گردید.

جلسه هیئت امناء ستاد دیه

جلسه هیئت امناء ستاد دیه

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی نتیجه این مشارکت را آزادی ۱۹۱ زندانی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان با بدهی بیش از شصت و دو میلیارد ریال طی ده ماهه اخیر دانست و اعلام داشت: با تدبیرو همکاری که ستاد دیه کشور با بیمه مرکزی و صندوق تأمین خسارت های بدنی داشته و همچنین پیگیری و کمک های ستاد دیه استان الحمدالله تا پایان دی ماه محکومین پرداخت دیه در حوادث رانندگی در زندانهای استان به صفر رسیده است.

توفیق ستاد دیه در جلب رضایت از شکات،پیگیری موضوع اعسار محکومین مالی،تعامل با بانک های عامل مبنی بر تسریع در اعطاء تسهیلات قرض الحسنه و نحوه اجرای فرایند تحقیق به منظور شناخت زندانیان نیازمند، از دیگر مواردی بود که مدیر کل زندانهای استان و دبیر هیئت امناء ستاد دیه در گزارش خود به آن اشاره نمود.

در ادامه این جلسه و با توجه به برگزاری اولین جلسه هیئت امناء ستاد دیه به ریاست حجت الاسلام جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی وی در سخنانی ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بر حفظ وضعیت موجود وتلاش در راستای تقویت و توسعه این موفقیت ها تأکید نمود.

حجت الاسلام جعفری استفاده از ظرفیت های پنهان را در راستای کمک بیشتر به زندانیان و خانواده های آنان خواستار شد و اظهار داشت: رسیدگی و دستگیری از نیازمندان و در راه ماندگان از مهم ترین اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد که برای تحقق این هدف اصولی و ارزشی باید از تمام توان و ظرفیت ها بهره جست وی توجه به عموم مردم به ویژه آسیب دیدگان اجتمای را یک ضرورت قلمداد نمود و خاطر نشان ساخت:در حوزه مسائل اجتماعی کمک به نیازمندان بالاترین درجه خدمت است.

رئیس هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی مشارکت در انجام کار خیر را یک توفیق الهی دانست و اعلام داشت: آنچه که باعث عظمت ،برکت و ارزش این امور در دستگیری از نیازمندان و در راه ماندگان شده داشتن انگیزه الهی است.

در ادمه این جلسه و پس از اظهارات اعضاء هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی پرونده مددجویان واجدالشرایط مورد بررسی قرار گرفت که نهایتاً موجبات آزادی ۳۲ زندانی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای خراسان شمالی فراهم گردید که از این تعداد ۱۷ نفر با کمک های مردمی وخیرین ونیکوکاران استان آزاد شدند و با اعطاء تسهیلات قرض الحسنه به ۶ نفر موافقت گردید همچنین پرونده ۹ مددجو جهت مساعدت ویژه به ستاد دیه کشور ارسال گردید.

شماره حساب ۸۸۸۸۸ نزد بانک تجارت و شماره حساب ۰۱۰۵۵۷۰۷۶۲۰۰۰ نزد بانک ملی به نام ستاد دیه خراسان شمالی آماده دریافت کمک های خیرین ونیکوکاران به منظور آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد می باشد.

ضمناً خیرین ونیکوکاران میتوانند کمک های خود را از طریق سامانه تلفن همراه #۷۷۷۷۰۵۸*۷۸۰* کمک های خود را به ستاد دیه خراسان شمالی داشته باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*