به منظور انتقال تجربیات انجام گرفت : بازدید مسؤلین و رؤسای زندانهای خراسان رضوی از زندانهای استان خراسان شمالی

مسؤلین ادارات ستادی و رؤسای زندانهای خراسان رضوی به سرگروهی طباطبایی رئیس اداره بازرسی  زندانهای خراسان رضوی  به منظور کسب تجارب کاری از اقدامات مؤثر انجام گرفته در زندانهای استان خراسان شمالی از قسمت های مختلف زندان مرکزی بجنورد، کانون اصلاح و تربیت و زندان شهرستان شیروان بازدید نمودند.

در جریان این بازدید که بازدیدکنندگان را پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان خراسان شمالی همراهی می نمود درتوضیحاتی به اقدامات مؤثر انجام گرفته در دوسال اخیر در زندانهای استان اشاره نمود و دست یابی به اهداف سازمانی و فراهم ساختن زیرساخت های لازم در این حوزه را خروجی این اقدامات  گسترده دانست.

پروین تلاش شبانه روزی،همدلی و کارجهادی را عامل تغییر چهره زندانهای خراسان شمالی در دو سال اخیر عنوان نمود و اظهار داشت : تلاش ها،مشقت ها و تعامل سازنده با نهادها و دستگاههای قضایی و اجرایی استان باعث شد تا امروز مجموعه زندانهای استان ضمن ارتقاء جایگاه خود از موقعیت اجتماعی مناسب در بین دستگاههای اجرایی برخوردار باشد.

وی با اشاره به کار سخت زندانبانی به موضوع صیانت از نیروی انسانی نیز اشاره نمود و اعلام داشت: توجه ویژه به نیروی انسانی سازمانی در هر رده خدمتی اعم ازوظیفه،مراقبین،مددکاران،کارشناسان از اولویت های برنامه های اجرایی این اداره کل در دوساله اخیر بوده و الحمدالله با تکریم و توجه صورت گرفته در این حوزه ما امروز ضمن تقویت روحیه خدمتی کارکنان،تخلفات اداری را به حداقل ممکن رسانده ایم.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به اینکه لازمه کار اصلاحی و تربیتی در زندانها وجود ساختار فیزیکی مناسب می باشدخاطر نشان ساخت: با اقدامات اصولی انجام گرفته ضمن توجه به مبحث مهم اصلاح الگوی مصرف ضمن ارتقاء سرانه فضای فیزیکی زندانها بخصوص در حوزه اسکان،اشتغال،ورزش و فعالیت های فرهنگی امروز چرخه اصلاح و تربیت در زندانهای خراسان شمالی به درستی و برابر با استانداردهای لازم در حال اجرا می باشد.

پژمان پروین دیدگاه مثبت و سازنده مسؤلین کشوری و استانی را در خصوص وضعیت موجود زندانهای خراسان شمالی را نتیجه تفکر سیستمی و اهتمام کارکنان آن دانست و حفظ وصیانت از دستاوردهای کسب شده را امری مهم و خطیر تلقی نمود.

رؤسای ادارات ستادی و زندانهای استان خراسان رضوی در جریان بازدید خود از زندان مرکزی بجنورد،کانون اصلاح و تربیت، وزندان شهرستان شیروان، تغییرات محسوس انجام گرفته را غیر قابل تصور اعلام نمودند و در بیان نظرات خود اظهار داشتند توجه به تمام سطوح در حوزه های مختلف زندانبانی اسلامی اعم از مباحث امنیتی و اصلاحی و تربیتی نقطه عطف در کارنامه زندانهای خراسان شمالی می باشد.

آنان دیدگاه جهادی مدیریت زندانهای استان،ترویج وفاق و همدلی در بین کارکنان ، اقدامات اصولی و علمی صورت گرفته ونگاه فراگیروهمه جانبه در بخش های مختلف در امر زندانبانی را ماحصل بازدید خود از سطح زندانهای خراسان شمالی دانستند و از این بازدید به عنوان یک کار عملی آموزشی مثمر ثمر در انجام کار زندانبانی اسلامی یاد نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*