برگزاری مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان بجنورد با حضور مسؤلین استانی

مجمع سالیانه عمومی انجمن حمایت زندانیان شهرستان بجنورد با حضور رئیس کل دادگستری استان،دادستان مرکز استان،مدیر کل زندانها و تعدادی از مدیران اجرایی و معتمدین و خیرین در محل سالن جلسات دادسرای عموم و انقلاب بجنورد برگزار گردید.

مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان بجنورد

در ابتدای این جلسه پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان و عضو هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان بجنورد در سخنانی ضمن خیر مقدم به خیرین ونیکوکاران به تشریح اهداف و ساختار انجمن حمایت زندانیان پرداخت و از انجمن حمایت به عنوان یکی از قدیمی ترین مؤسسات خیریه در کشور یاد نمود و اعلام داشت: فعالیت های انجمن حمایت زندانیان در کل کشور توانسته نقشی مؤثر در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در بین خانواده زندانیان ایفاء نماید.

مدیر کل زندانهای استان با اشاره به کارکرد نهاد خانواده و نقش این نهاد در سلامت جامعه،حفظ کیان خانواده زندانیان را از جمله مأموریت های انجمن حمایت زندانیان برشمرد و اعلام داشت:با ارائه مشاوره های فردی و خانوادگی و معاضدت های حمایتی و قضایی باید در مصون سازی خانواده زندانیان از آسیب های اجتماعی کوشا باشیم که این امر نیازمند تغییر دیدگاه جامعه به ویژه خیرین ونیکوکاران به موضوع کمک به خانواده زندانیان نیازمند است.

پروین ضمن تشکر از همراهی نهادهای حمایتی در کمک به خانواده زندانیان،عدم این حمایت ها را کمک به گسترش بزه در جامعه دانست و اعلام داشت انجمن های حمایت از زندانیان با اقدامات مؤثر خود کمک شایانی به کاهش بزه در جامعه داشته اند که نتیجه این اقدام کمک به کاهش جمعیت کیفری را نیز در بر داشته است.

مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان بجنورد

در ادامه مسلم محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد و رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان بجنورد نیز در سخنانی اعلام داشت:اصل بر فردی بودن مجازات است و خانواده زندانیان به سبب زندانی شدن سرپرست خود نباید مجازات شوند و دچار مشکلات عدیده فردی و اجتماعی گردند.

مسلم محمد یاران با اشاره به اصل مهم توانمندسازی در ارائه خدمات حمایتی اظهارداشت :باید با برنامه ریزی مناسب در راستای اشتغال زندانیان تلاش نماییم که الحمدالله این امر مهم در زندانهای استان در حال اجراست که خروجی آن اصلاح زندانیان و حل مشکلات اقتصادی خانواده زندانیان را به همراه خواهد داشت.

رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان شهرستان بجنورد از مراحل آماده سازی سه سوله اشتغال متعلق به انجمن حمایت در شهرک صنعتی بجنوردبه منظور ایجاد کارگاههای اشتغال ویژه خانواده زندانیان خبر داد و از خیرین حاضر در این مجمع خواست تا انجمن حمایت را در این امرمهم یاری رسان باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی نیز در این جلسه با اشاره به نقش انجمن حمایت در کاهش آسیبهای اجتماعی به ویژه در کاهش مشکلات خانواده زندانیان به علت و ریشه اصلی گرفتاریها اشاره نمود و اظهار داشت: وظیفه مسؤلین است که مشکلات موجود در جامعه را ریشه یابی و راه حل های علمی و تأثیر گذار ارائه نمایند.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در ادامه با ترسیم نقش افراد در نهاد خانواده به نقش مهم پدر در خانواده وسبک زندگی اسلامی اشاره نمودوخاطر نشان ساخت:حضور پدردرشرایط عادی و هم در شرایط بحران های خانوادگی در جمع خانواده باعث استحکام پایه خانواده است.

حجت الاسلام جعفری با تشریح سبک زندگی اسلامی،وجود بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی در جامعه را فاصله گرفتن از سبک زندگی اسلامی دانست و اعلام داشت:مسئولین و مردم باید به گونه ای تلاش نمایند و تدبیر کنند تا آمار آسیب ها و چالشهای جدی در جامعه کم شود .

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی ضمن اعلام مأموریت های دستگاه قضا دربرخورد محکم وقاطع با متخلفین،رأفت و نگاه حمایتی را از دیگر ویژگی های دستگاه قضایی دانست و در حوزه حمایت از خانواده زندانیان اظهار داشت: باید بین شخص بزهکار و خانواده او تفاوت قائل شویم. وی خطاب به معتمدین و خیرین حاضر در این مجمع از آنان خواست تا با حمایت ها و کمک های بیشتر به انجمن حمایت از گسترش آسیب های اجتماعی در بین خانواده زندانیان پیشگیری نمایند.

حجت الاسلام جعفری نیت خالصانه خیرین را در کمک به زندانیان و خانواده آنان ستود و اظهار داشت: کمک های خیرین ونیکوکاران در این حوزه باقی الصالحاتی است که قطعاً از اجری عظیم دنیوی و اخروی برخوردار خواهد بود.

مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان بجنورد

در این جلسه موسی صابری مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان بجنورد نیز گزارشی از فعالیت های مالی انجمن در سال گذشته ارائه نمود که مورد تأیید بازرسین مجمع قرار گرفت و نهایتاً پس از برگزاری انتخابات آقای مهدی امیدوار(رئیس اتاق اصناف استان) و خانم قمرتاج رستگارازخیرین حاضر در جلسه به مدت یک سال مالی به عنوان بازرسین مجمع انجمن حمایت زندانیان بجنورد انتخاب شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*