برگزاری سومین جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطراداره کل زندان های خراسان شمالی در زندان بجنورد

سومین جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندان های استان خراسان شمالی با موضوع اقدامات حمایتی و بهداشت و درمان ، در زندان بجنورد برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست محمدی مدیر کل زندانهای استان برگزار شد، مسئولین کمیته‌های ستاد کاهش، به ارائه گزارش در خصوص تاثیر اقدامات و برنامه‌های عملیاتی کمیته متبوع خود پرداختند.

رییس ستاد کاهش آسیب زندان های استان، در این جلسه با بیان اینکه عمل به  برنامه ستاد کاهش آسیب موجب تحقق سایر برنامه ها نیز می گردد گفت: با اجرای صحیح برنامه های ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطرمی توان به اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان دست یافت.

مدیرکل زندان های استان خراسان شمالی با اشاره به سیاست های کلی سازمان در راستای کاهش آسیب رفتارهای پر خطر در زندان ها اظهار داشت : همانطور که حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها واقدامات تأمینی و تربیتی کشور«حفظ سلامت زندانیان در تمام ابعاد را از اولویتهای اصلی زندان های کشور» دانسته اند باید تلاش کنیم سیاست های تبیین شده در قالب کمیته های فرعی بهداشت و درمان، فرهنگی، اشتغال و حرفه آموزی، قضایی، حقوق شهروندی، آموزش و … در سطح زندان های استان به خوبی نهادینه و بستر اجرایی با بهره گیری از همه امکانات و ظرفیت های موجود ارتقاء و توسعه یابد.  

مدیرکل زندان های استان در خاتمه این جلسه از تمامی اعضای ستاد خواست که در سال ۹۹ نیز مانند سال گذشته بر تلاشهای خود در حوزه های مختلف امنیتی، حفاظتی، فرهنگی و بهداشت و درمان و ادامه دهند و ضمن مستند سازی و انعکاس این فعالیت ها محیطی امن و مناسب برای اصلاح و تربیت زندانیان فراهم نمایند. پایان خبر /م