باهمت مسؤلین قضایی ومددکاران اجتماعی در زندان بجنورد انجام گرفت : نجات قاتل از قصاص نفس در پای چوبه دار

جوانی که در حدود شش سال گذشته مرتکب یک قتل عمد در یکی از شهرستانهای خراسان شمالی گردیده بود پس از طی مراحل قانونی و قضائی این پرونده نهایتاً حکم قصاص تأیید ودر مرحله اجرا قرار گرفت.

نجات قاتل  از قصاص نفس در پای چوبه دار

نجات قاتل از قصاص نفس در پای چوبه دار

سحرگاهان روز سه شنبه و پس از انجام مراحل قانونی همه چیز برای اجرای حکم مهیا بود اما تلاش دادستان مرکز استان،مدیر کل زندانهای استان، مددکاران اجتماعی، و معتمدین محلی در تشویق و ترغیب شاکیان به گدشت، نهایتا مثمر ثمر واقع و خانواده مقتول در کمال متانت وبزرگواری از حق طبیعی خود گذشت و باردیگر فرهنگ ایثار وگذشت بر انتقام پیشی گرفت.
پژمان پروین مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در این خصوص ضمن تشکر از تلاش همه مسؤلین و مددکاران و معتمدین، از اهتمام ویژه دادستان مرکز استان در أخذ رضایت از شکات در این پرونده تقدیر نمود و اعلام داشت:ما باید از عفو وکرم الهی درس بگیریم و سعی کنیم تا با اقدامات شایسته خود مظهر صفات کبریا باشیم.
وی با اشاره به اقدامات و تلاش های در حال انجام در خصوص أخذ رضایت از شکات ، انجام این اقدام را ترویج فرهنگ گذشت در جامعه دانست و خاطر نشان ساخت: واحدهای مددکاری زندانها و شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان این اقدام مهم را در رأس امور اجرایی خود قرار داده اند.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی عفو وگدشت را سلوک بندگان خدا دانست و اعلام داشت: باید بپذیریم که آرامش انسانها درگذشت است نه انتقام و این موضوع به کرات در احادیث دینی و متون ادبی ما به آن پرداخته شده است.
نجات قاتل  از قصاص نفس در پای چوبه دار

نجات قاتل از قصاص نفس در پای چوبه دار

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*