بازرس کل استان خراسان شمالی در بازدید از زندان مرکزی بجنورد :زندانهای خراسان شمالی الگویی مناسب در زندانبانی اسلامی

بازرس کل استان خراسان شمالی به همراه دادستان دادسرای انتطامی و درقالب اعضاء کار گروه حقوق شهروندی استان با حضور در زندان مرکزی بجنورد از قسمت های مختلف این زندان بازدید نمودند.

در جریان این بازدید که بازدیدکنندگان را پژمان پروین مدیر کل زندانها همراهی می نمود قسمت های مختلف زندان از جمله:آشپزخانه صنعتی،خبازخانه،آسایشگاه پرسنل وظیفه،سوله های اشتغال وحرفه آموزی،سالن ملاقات حضوری،مرکز سلامت بدو ورود،مجتمع فرهنگی وورزشی،مرکز بهداشت ودرمان،اندرزگاه نسوان و اندرزگاههای مرکز مشاوره و روان شناختی مورد بازدید قرار گرفت و با تعدادی از مددجویان اندرزگاهها مواجهه حضوری صورت گرفت.

پژمان پروین در جریان این بازدید در توضیحاتی اقدامات صورت گرفته در این زندان را هدفمند دانست و اعلام داشت: توجه به کرامت انسانی،ایجاد زیرساخت های لازم در زمینه کمک به بازتوانی مددجویان،و ارائه خدمات خاص حمایتی،درمانی و قضایی به مددجویان قطعاً دست یابی به اهداف سازمانی را در این زندان تسهیل نموده است.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در یک مقایسه وضعیت زندان در دو سال گدشته، گسترش فضاهای اشتغال و حرفه آموزی،ایجاد مجتمع ورزشی و فرهنگی، ایجاد سالن ملاقات حضوری و توجه به نیازهای اولیه مددجویان و همچنین گسترش معاضدت های قضایی و حمایتی را در راستای اجرای اصل حقوق شهروندی دانست و خاطر نشان ساخت: با برنامه ریزی صورت گرفته در تلاشیم تا نهایت بهره برداری از خدمات ارائه شده را در حوزه زندانبانی شاهد باشیم و امروز مطالبه گری مددجویان در دریافت خدمات کاملاً هدفمند و با توجیه به آنان ارائه میگردد. وی اعلام داشت:آشنایی مددجویان با شرح و وظایف خود و پایبندی کامل به مقررات زندان و رعایت حقوق دیگران  از جمله برنامه های اجرایی در زندانهای استان است که خروجی آن آموزش نظم پذیری و استقرار فرهنگ صیانت از امکانات در اختیار را به همراه داشته است.

مهرپرور بازرس کل استان نیز در این بازدید در مواجهه حضوری با مددجویان و مطلع شدن از وضعیت قضایی و نحوه ارائه خدمات حمایتی به آنان، بر استفاده بهینه از امکانات در اختیار تأکید نمود و خطاب به مددجویان اظهار داشت: با توجه به امکانات موجود باید در راستای بازسازی شخصیت خود بهره ببرید و شرایط بازگشت مطلوب خود به خانواده و جامعه را فراهم نمایید.

عضو کار گروه حقوق شهروندی استان خراسان شمالی امکانات و برنامه های در حال اجرا در زندان مرکزی بجنورد را بی بدیل دانست و اظهار داشت: امروزه به مدد مدیریت توانمند زندانهای استان و همکاران سخت کوش وی اقدامات و برنامه های زندانهای خراسان شمالی قابلیت ارائه در سطوح بین المللی را دارد.

وی از کار در زندان به عنوان تلفیق،شغل و هنر یاد کرد و خاطر نشان ساخت: هنر کارکنان زندانها در برنامه های اصلاحی و تربیتی کمک به عدم بازگشت مجدد زندانیان به زندان است که الحمدالله با اقدامات اصولی و زیربنایی صورت گرفته قطعاً این امر مهم محقق خواهد شد.

بازرس کل استان با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود در جامعه،مدیریت کردن هزینه های زندان و کیفی سازی خدمات در حال ارائه را بسیار مطلوب توصیف نمود و اظهار داشت: این اقدامات اصولی نتیجه همت شبانه روزی مجموعه  کارکنان زندانهای استان است که توجه به اقدامات اصولی و زیر بنایی و کمک به کاهش آسیب های اجتماعی در زندانها، افتخاری برای مجموعه قضایی استان محسوب می شود.

بازرس کل استان و دادستان دادسرای انتظامی خراسان شمالی پس از بازدید ۶ ساعته از قسمت های مختلف زندان بجنورد در یاد داشتی از اقدامات بشردوستانه در حال اجرا تقدیر نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*