بازدید معاون امور آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشور از مرکز یادگیری زندان مرکزی استان خراسان شمالی

نخعی معاون امور آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشور از مرکز یادگیری زندان بجنورد بازدید و در جریان چگونگی تشکیل و نحوه برگزاری کلاسهای سوادآموزی در زندان قرار گرفت .

در این بازدید که حاتمی رئیس زندان بجنورد معاون امورآموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشور را همراهی می کرد با اشاره به اهمیت سوادآموزی درارتقاء سطح آگاهی وافزایش مهارت های اساسی زندگی زندانیان گفت ؛ تغییرنگرش و رفتار زندانیان هدف نهایی توسعه فعالیت های آموزشی به ویژه سواد آموزی در زندان هاست ، لذا با توجه به اينكه بيسوادي يك آسيب اجتماعي محسوب مي شود مي طلبد با فرهنگ سازي آن را به يك مطالبه اجتماعي تبديل كرد.

رئیس زندان بجنورد تصریح کرد : در محیط زندان برنامه‌های متعددی برای اصلاح و درمان بزهکاران تدوین شده و به اجراء در می‌آید که تحصیل زندانیان از اساسی‌ترین برنامه‌های بازپرورانه است و در نتیجه آن بزهکاران به حق بر تحصیل دست می‌یابند و از سوی دیگر، به سمت هنجارمندی پیش می‌روند.

وی ارائه خدمات رفاهی و حمایتی به منظور ادامه تحصیل فرزندان و اعضای خانواده زندانیان را نیز یکی دیگر از برنامه های مهم آموزشی در زندانها برشمرد .

نخعی معاون امور آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشورنیز در بازدید از مرکز یادگیری محلی زندان بجنورد اظهار داشت : اقدامات فرهنگی و اصلاحی اعم از سواد آموزی ، مهارت آموزی و توانمند سازی زندانیان و نیز ایجاد فضاهای آموزشی و مطالعاتی نشانگر درک والای مسئولین زندان از رسالت خطیر در راستای اصلاح و هدایت و سازندگی شخصیت انسانهای آسیب دیده در زندان است که شایسته تقدیر و تشکر فراوان است .

اسدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد نیز که در این بازدید حضور داشت با تاکید بر نقش و جایگاه مراکز یادگیری محلی در توسعه و تعمیق آموزش و مهارت‌های زندگی برای سوادآموزان‌، افزود‌: باید اذعان کرد که اداره کل زندان‌های استان هم در زمینه ایجاد و تأسیس مراکز یادگیری محلی و همچنین شناسایی و جذب سوادآموز و سایر امور مربوط به سوادآموزی مشارکت فعال داشته و طی سالیان اخیر یکی از دستگاه‌های برتر در این زمینه بوده است‌.

شایان ذکر است حاتمی رئیس زندان بجنورد طی گزارشی تعداد مددجویان ثبت شده در سامانه اداره نهضت سواد آموزی را ۱۹ نفر اعلام کرد و خاطر نشان ساخت : به زودی کلاسهای سواد آموزی و انتقال برای این گروه از مددجویان آغاز خواهد شد .