بازدیدمعاون قضایی و دبیر کمیته ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانیان دادگستری کل خراسان شمالی از زندان اسفراین

در راستای سیاست های اجرایی قوه قضاییه، در خصوص رعایت کرامت و حقوق شهروندی زندانیان ، حجت الاسلام امانی معاون قضایی و دبیر کمیته ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانیان دادگستری کل خراسان شمالی ، زارع دادستان نظامی استان  با همراهی محمدی مدیر کل زندان های استان به صورت سرزده از زندان اسفراین بازدید نمودند.

محمدی مدیر کل زندان های استان در این بازدید با بیان اینکه کمک به زندانی و آسیب دیدگان کمک به کل جامعه است اظهارداشت : مددجویان همچون سایر افراد جامعه دارای حقوقی هستند که از جمله این حقوق بهره بردن از خدمات بهداشتی و درمانی در زندان است ، به همین منظورهمکاران ما در زندان های استان به دنبال ارائه هرچه بیشتر و بهتر خدمات درمانی به زندانیان هستند .

در این بازدید بر اهتمام ویژه به دستورات ریاست معزز قوه قضائیه نسبت به کاهش جمعیت کیفری زندان ها و پیگیری مستمر مشکلات قضایی مددجویان توسط مددکاران و مسئولین زندان تاکید و با تعدادی از زندانیان نیز به صورت چهره به چهره دیدار و مشکلات قضایی آنان مورد بررسی قرار گرفت.

محمدی در خاتمه اظهار داشت: درزندان ها ی استان ضمن احترام و تکریم مددجویان امکان و اعطای ملاقات های کابینی ، اعطاء تماس تلفنی ، ملاقات حضوری و خصوصی زندانی با خانواده و بستگان درجه یک ، ارائه خدمات فرهنگی آموزشی مهارت آموزی ، فنی و حرفه ای ، مهارت های اساسی زندگی و درمانی مشاوره ای و به صورت کارشناسی و متناسب با نیازهای زندانیان برای آنها به صورت عمومی ارائه می گردد.

گفتنی است معاون قضائی رئیس کل با تقدیر از توجه مدیریت و مجموعه زندان های استان به ارائه خدمات به زندانیان گفت: در بازدید از اندرزگاه‌ها شاهد وضعیت مطلوب در زمینه حقوق شهروندی در زندان هستیم و رعایت حقوق شهروندی زندانیان وحفظ کرامت انسانی آنان به خوبی مشهود است. پایان خبر / م