باحضور رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در زندان بجنورد اعلام گردید:برخورداری ۲۶ زندانی زندانهای خراسان شمالی از عفو

حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی به همراه مسلم محمد یاران دادستان مرکز استان،سید ابراهیم محجوب معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، وپژمان پروین مدیر کل زندانها در زندان بجنورد حضور یافته و ضمن بازدید در جمع مددجویان در محل سالن اجتماعات این زندان به ایراد سخنرانی پرداختند.

حضور رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در زندان بجنورد

حضور رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در زندان بجنورد

در جریان این بازدید ودر جمع مددجویان زندان بجنورد، پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی ضمن گرامیداشت اعیاد قربان و غدیر و همچنین گرامیداشت سالروز ولادت باسعادت امام موسی کاظم(ع) و عرض خیر مقدم به رئیس کل دادگستری استان حجت الاسلام قدرتی و هیئت همراه، تعامل مجموعه قضایی استان به ویژه مسؤلین ارشد قضایی را با مجوعه زندانها بی نظیر توصیف نمودند و خطاب به مددجویان اظهار داشتند: شکر گزار چنین موقعیت و مسؤلین دلسوزی باشید که ضمن رعایت و اجرای صحیح قانون از هر فرصتی نیز برای حل مشکلات قضایی شما استفاده نموده و همواره دیدگاه انسانی و حمایتی آنان در برخورداری زندانیان از تأسیسات حقوقی مشهود می باشد.
مسلم محمد یاران دادستان مرکز استان نیز در جمع مددجویان زندان بجنورد شرط برخورداری از تسهیلاتی همچون مرخصی،عفو،تعلیق و تخفیف مجازات را در گرو اصلاح و تربیت مددجویان دانست و اعلام داشت: متنبه شدن از کردار گذشته و انتخاب راه صحیح و اصولی برای آینده باید در رفتار و گفتار مددجویان در زمان تحمل حبس مشهود باشد. وی همکاری با مسؤلین زندان و مشارکت در برنامه های فرهنگی و تربیتی را برای مددجویان لازم دانست و اعلام داشت: اعضاء کمسیون عفو و یا مراجع قضایی در اعطاء هرگونه تسهیلات به زندانیان همواره از نظر و پیشنهاد مسؤلین زندان استفاده میکنند.
حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی نیز در این جلسه به موضوع خدمت و تلاش و کوشش در وظایف محوله اشاره نمود و اعلام داشت: انگیزه خدمت در نظام اسلامی باید فراتر از شرح وظایف قانونی واداری باشد و باید خدمت به همنوعان را نه یک وظیفه بلکه یک تکلیف قلمداد نماییم.
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در ادامه به مبحث ولایت و امامت و جایگاه رفیع آن در نظام اسلامی اشاره نمود و اعلام داشت: نگاه شیعه به موضوع ولایت و امامت فراتر از مدیریت دنیوی است بلکه امامت نطام وزمام دین است وآنچه که امروز دشمنان اسلام را به هراس انداخته مدیریت دینی حاکم بر جامعه اسلامی است.
رئیس شورای قضایی خراسان شمالی کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم را درگرو ارتقاء فرهنگ و معنویت درجامعه دانست. وی حرکت بر مدار قانون،تلاش در کسب روزی حلال،پایبند بودن به مقدسات شرعی و دینی و پرهیز از طمع و تن پروری را در کاهش ارتکاب جرم در جامعه بسیار مهم دانست و خطاب به مددجویان زندان بجنورد، آغاز یک زندگی سالم و پرهیز از منکرات را در خواستن فرد در قرار گرفتن در مسیر سالم دانست و زندان را فرصتی مناسب برای ترک رفتارهای گذشته و انتخاب راه صحیح در برگشت به آینده و جامعه دانست.
در ادامه رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با تشریح فعالیت های کمیسیون عفو استان و پویایی این کمیسیون از موافقت با عفو ۲۶ زندانی خبرداد که با قرائت اسامی مددجویان توسط رئیس کل دادگستری استان شور و نشاطی در سالن اجتماعات زندان مرکزی بجنورد حکمفرما گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*