اهتمام در ایجاد رونق تولید در زندانهای خراسان شمالی با همراهی کارآفرینان استان

به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های ایجاد شده در زندانهای خراسان شمالی و استفاده از توان کارآفرینان استان جلسه ای با حضور دادستان مرکز استان،مدیر کل زندانها،مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ،اعضای هیئت اجرایی بنیاد تعاون استان،اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت و تعدادی از کارآفرینان برتر استان به میزانی اداره زندان بجنورد برگزار گردید.

در این نشست محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در سخنانی ضمن تشریح وضعیت موجود زندانها در حوزه حرفه آموزی و اشتغال ، توانمند سازی را مهم ترین رسالت زندانها در چرخه اصلاح و تربیت دانست.

وی با اشاره به تبعات ناشی از حبس بر فرد،خانواده و جامعه،گسترش فعالیت های حرفه آموزی و اشتغال را جبران کننده این تبعات دانست و خاطر نشان ساخت: با توجه به فضاهای ایجاد شده در زندانهای استان،و استفاده بهینه از این فضاها و امکانات موجود زندانهای استان می تواند گام های بلندی را در راستای خوداتکایی مددجویان و خانواده های آنان بردارد.

مسلم محمد یاران دادستان مرکز استان و رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان بجنورد نیز در این نشست ضمن تشکر از ورود کارآفرینان به منظور همراهی مجموعه زندانهای استان و انجمن حمایت به تغییر رویکرد اقدامات حمایتی اشاره نمود و اعلام داشت : امروزه باید با گسترش کارآفرینی و فراهم نمودن زمینه اشتغال زندانیان و خانواده های آنان مسیر حمایت را از سوی سازمانهای حمایتی به اشتغال و حرفه آموزی تغییر دهیم.

دادستان مرکز استان با اشاره به سه سوله ایجاد شده در مرکز استان جهت اشتغال خانواده مددجویان، اشتغال به کار خانواده زندانیان را کمک به کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست.

یغمایی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری نیز در این جلسه توانمند سازی اقتصادی در حوزه بانوان را اولویت کاری استانداری در حوزه اشتغال دانست و تصریح کرد : توسعه اشتغال و حرفه آموزی در زندان ها راهی مناسب و امیدوارکننده برای هدفمندکردن مددجویان در مسیر زندگی سعادتمندانه است و از اعلام آمادگی اداره کل امور بانوان استانداری به منظور حمایت از مددجویان نسوان و خانواده زندانیان خبرداد.

در ادامه کارآفرینان استان نیز نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و آمادگی خود را جهت همکاری با مجموعه زندان، بنیاد تعاون و انجمن حمایت زندانیان اعلام نمودند.

بازدید از فضاهای اشتغال زندان مرکزی بجنورد و انجمن حمایت بجنورد از دیگر برنامه های این نشست تخصصی بود که توسط مسؤلین و کارآفرینان انجام گرفت.