انتصاب رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان های خراسان شمالی و سرپرست کانون اصلاح و تربیت بجنورد

آئین تکریم و معارفه رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان های خراسان شمالی و سرپرست جدید کانون اصلاح و تربیت بجنورد باحضور محمدی مدیر کل زندان های استان و اعضای شورای اداری اداره کل زندان های خراسان شمالی در سالن جلسات اداره کل زندان های استان برگزار شد .

مدیر کل زندان های استان در این مراسم با اشاره به محوریت برنامه های اصلاحی و تربیتی بر پایه برنامه های فرهنگی ، بر گسترده بودن این فعالیت هاو غنی سازی برنامه های فرهنگی تأکید نمود و خاطر نشان ساخت : کار فرهنگی کار گروهی و مشارکتی مبتنی بر اصول و مبانی انسانی و اعتقادی است و تمامی مددجویان می توانند در برنامه های اصلاحی و تربیتی مشارکت داشته باشند .

این مقام ارشد زندان های استان با بیان اینکه مسؤلین فرهنگی و کارشناسان این حوزه رسالت خطیری  در زندانها عهده دار می باشند افزود: هدف از اجراي برنامه هاي آموزشي، فرهنگي، ديني و ورزشي در زندان هاي استان تغيير نگرش مددجويان، پذيرش هنجارهاي جامعه و مشاركت آنها در فعاليت هاي اجتماعي ،کمک به بازگشت سعادتمندانه به جامعه و پیشگیری از بازگشت مجدد آنان به زندان می باشد .

محمدی همچنین ادامه داد : ترويج و توسعه فعاليت هاي مذهبي، قرآني و فرهنگي در سطح زندان باعث آرامش روحي زندانيان و ارتقاء امنيت درزندان ها مي شود .

مدیر کل زندان های خراسان شمالی در ادامه با بیان اینکه کانون اصلاح و تربیت قشر متفاوت زندانی را در خود جای داده است و با دیگر اماکن بازپروری متفاوت است ابراز امید واری کرد ، سرپرست جدید این مرکز می تواند با همراهی و همکاری کارکنان مجموعه در تحقق اهداف سازمانی اثرگذار باشد .

مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان در پایان این مراسم خواستار تعامل بیشتر مسئولین زندان های استان با مراجع قضایی و دستگاههای ذیربط ، توجه به برنامه های فرهنگی و تربیتی، استفاده از تمام ظرفیت ها برای پیشبرد اولویت های سازمانی، ارتقاء سطح بهداشت و سلامت مددجویان، پیگیری در خصوص ارائه خدمات رفاهی و تأسیسات حقوقی به آنان و نیز تلاش در جهت کاهش هدفمند جمعیت کیفری شد .

گفتنی است دراین مراسم علی اصغر سجادی به عنوان رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان های خراسان شمالی و جواد منصوری به سمت سرپرست کانون اصلاح و تربیت بجنورد معرفی ومشغول بکارشدند .پایان خبر / م