امام جمعه فاروج در مراسم جشن گلریزان : گلریزان سمبل و نماد نوع دوستی و کرامت است

جشن گلریزان کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان فاروج، با حضور امام جمعه ، رئیس دادگستری،فرماندار، مسؤلان قضایی و اجرایی و جمعی از خیران و نیکوکاران فاروج و شهرستانهای حومه از جمله تیتکانلو در محل تالار اجتماعات میزبان این شهرستان برگزار گردید.

رئیس دادگستری فاروج در ابتدای مراسم جشن گلریزان در سخنانی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های استانی برای گسترش و ترویج امر پسندیده کمک به محکومان جرایم غیرعمد تاکید کرد.

جعفری در این مراسم فلسفه وجودی جشن گلریزان را کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر دانست و افزود: امیدواریم خیران با کمک های خود موجب بازگشت زندانیان جرایم غیر عمد به کانون گرم خانواده شان در ماه خدا شوند.

وی کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را کمک به کاهش آسیب های اجتماعی دانست و اعلام داشت : جشن های گلریزان تبلور همدلی ، سخاوتمندی و منش کریمانه است.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزی امام جمعه شهرستان فاروج نیز در این مراسم با بیان احادیث و روایاتی به انفاق اشاره نمود و یکی از آثار انفاق را رفع مشکلات اقتصادی مردم و جامعه در حصول امنیت اجتماعی دانست .

امام جمعه شهرستان فاروج  تصریح کرد : گلریزان سنت حسنه‌ای است که سمبل و نماد نوع‌دوستی انسان‌ها است و تقویت آن می‌تواند در ابعاد مختلف زندگی اجتماعی اثر گذارد.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزی در خاتمه صفت بخشندگی و عدالت را موجب انسجام اجتماع دانست و افزود : جود و بخشندگی در اسلام از ارزش والایی برخوردار است .

استاجی مدیر عامل ستاد دیه استان نیز در سخنانی تعداد زندانیان جرائم غیر عمد این شهرستان را ۵ نفربا بدهی حدود ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و خاطر نشان ساخت : خیران و نیکوکاران فاروجی در سال گذشته به تعهد خود عمل نموده و زمینه آزادی ۱۳ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد فاروج را فراهم و از زندان آزاد شدند .

 از حاشیه های زیبای این آیین، کمک ۳۰میلیون ریالی نوجوانی بود که مجموع پس اندازش را در این جشن برای آزادی زندانیان غیر عمد پرداخت ، در دقایق نخست برگزاری این مراسم ۲۵۰میلیون ریال به صورت نقد از سوی خیران پرداخت شد .

خیران به تاسی از صاحب جود و سخاوت این شب ها به چشم های منتظر خانواده های زندانیان جرایم غیرعمد پاسخ دادند، از مجموع پس انداز یک نوجوان تا جمع آوری مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال تصاویری بود که در این جشن رقم خورد.

شهرستان فاروج فاقد زندان است و زندانیان این شهرستان در زندان شهرستان شیروان دوره محکومیت خود را می گذرانند.