امام جمعه شیروان در مراسم جشن گلریزان : در دین مقدس اسلام انسان دوستی ، عاطفه و محبت اساس کارهاست

جشن گلریزان شیروان با حضور حجت الاسلام حسین کوثری امام جمعه شیروان ،  عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی ، محمدی مدیر کل زندانهای استان ، میلانلویی رئیس دادگستری ،مرآتی فرماندار شیروان و هدایتی نیا دادستان  شیروان و جمعی از مسئولین و خیران این شهرستان برگزار شد.

محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در آغاز مراسم جشن گلریزان اظهار داشت : با توجه به عفو مقام معظم رهبری، تعدادی از زندانیان آزاد که این امر کاهش محسوس جمعیت کیفری زندانها را به همراه داشت.

دبیر هیأت امناء ستاد دیه خراسان شمالی گفت: سال گذشته ۳۰۹ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در خراسان شمالی با پرداخت ۲۹۰ میلیارد ریال بدهی با همکاری خیرین از سطح زندانهای استان آزاد شدند که ۳۸  نفر از این زندانیان آزاد شده با بدهی ۱۵ میلیارد ریال اززندانیان زندان شیروان بودند که ستاد دیه نیز ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به این امر کمک کرد.

محمدی افزود: در حال حاضر تعداد ۱۰۹ نفر زندانی جرائم غیر عمد در سطح زندانهای استان درحین تحمل حبس هستند که از این تعداد ۴۳ نفر با بدهی حدود ۱۰ میلیارد ریال در زندان شهرستان شیروان  تحمل حبس میکنند.

مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی با بیان اینکه هر سال جشن گلریزان آزادی زندانیان در این استان باشکوه‌تر از سال پیش برگزار می‌شود، گفت: آزادی زندانیان جرایم غیرعمد یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌ها در کاهش جرایم کیفری زندانهاست.

حجت الاسلام حسین کوثری امام جمعه شیروان نیز در این مراسم در سخنانی به فلسفه وجودی زندان و وجود زندانی پرداخت و یکی از آموزه های ماه مبارک رمضان را نجات انسانهای گرفتار برشمرد .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شیروان تصریح کرد: در دین مقدس اسلام انسان دوستی ، عاطفه و محبت اساس کارهاست و اگر خواسته باشیم در امر زندان زدایی توفیق داشته باشیم بهترین راه گسترش مباحث اخلاقی عفو و گذشت در بین افراد جامعه است .

امام جمعه شیروان در خاتمه سخنان خود تاکید کرد : با حضور خیرین در حوزه های مختلف جهت مشارکت در این جشن نیکو ، زمینه بازگشت جمعی از زندانیان جرائم غیر عمد به آغوش گرم خانواده هایشان فراهم گشته که  امیدواریم مشارکت هرچه بیشتر و استمرار این امر خداپسندانه را بیش از پیش در جامعه شاهد باشیم . 

دکتر عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی نیزدر سخنانی سنت حسنه گلریزان را یکی از کارهای خوب سازمان زندانها و ستاد دیه در راستای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد برشمرد و تصریح کرد : احسان و دستگیری از نیازمندان یک توفیق الهی است.

گفتنی است در مراسم جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان شیروان، یک میلیارد ریال جمع آوری شد و کارکنان اداره زندان شیروان نیز حقوق یک روز خود را، برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اختصاص دادند.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.