امام جمعه شهرستان اسفراین: حمایت از زندانیان آزاد شده با تداوم برنامه های فرهنگی، یکی از راهکارهای کاهش جمعیت کیفری

سید آبادی رئیس زندان اسفراین به همراه تعدادی ازکارکنان با امام جمعه شهرستان اسفراین  دیدار نمود .

در این دیدار رئیس اداره زندان اسفراین گزارشی ازوضعیت موجود زندان و فعالیتهای اصلاحی و تربیتی از جمله فعالیتهای قرانی در زمینه آموزشهای روخوانی و روانخوانی و حفظ قرآن ، و فعالیتهای اشتغال و حرفه آموزی  ارائه و هدف از این اقدامات را اصلاح و تربیت مجرمین و در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانیان ارائه نمودو اظهارداشت: اشتغال مهم ترین دغدغه بسیاری از زندانیان آزاد شده است و انتظار می‌رود در این زمینه مسئولان همراهی بیشتر با این افراد داشته باشند.

وی با بیان اینکه کار در زندان و اصلاح و تربیت مجرمین نیازمند همکاری سایر دستگاهاست ، تعامل بین دستگاههای مختلف فرهنگی شهرستان به ویژه بهره مندی از رهنمودهای علماء را در پیشبرد اهداف سازمان زندانها مبنی بر اصلاح و تربیت انسانهای به خطا رفته بسیار موثر دانست.

حضرت حجت الاسلام والسلمین محمدیان امام جمعه اسفراین نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از فعالیتها و برنامه های متنوع فرهنگی و تربیتی صورت گرفته در زندان گفت : کار زندانبانی از جمله مشاغل سخت و طاقت فرساست و با گزارش ارائه شده از سوی رئیس زندان به راحتی می توان فهمید که کار در زندان اسفراین همراه با نگاه اصلاحی و تربیتی است .

حضرت حجت الاسلام والسلمین محمدیان خاطر نشان ساخت : تداوم اقدامات فرهنگی برای زندانیان آزاد شده در جامعه  می تواند از بازگشت آنان به زندان جلوگیری نماید .

امام جمعه اسفراین در خاتمه این دیدار با سپاس از زحمات انجام یافته در زندان اسفراین، ساخت زندان جدید را در راستای گسترش فضای آموزشی و خروج زندان از داخل شهر مثبت ارزیابی نمود و خواستار بهره برداری مناسب از آن مرکز شد.