امام جمعه اسفراین در بازدید از زندان: اهتمام در گسترش فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی ستودنی است

حجت الاسلام والسلمین محمدیان امام جمعه شهرستان اسفراین به اتفاق محمدی مدیر کل زندان های خراسان شمالی از زندان اسفراین بازدید نمودند.

در این بازدید که بیش ازدو ساعت به طول انجامید قسمتهای مختلف زندان از جمله مراکز اشتغال وحرفه آموزی ، مجتمع فرهنگی، سالن ورزشی و کتابخانه جدید الاحداث مورد بازدید قرار گرفت.

در جریان این بازدید حجت الاسلام والسلمین محمدیان در نشستی باحضورمدیرکل زندانها و رؤسای ستاد اداره کل زندان ها با بیان احادیث و روایاتی درخصوص کمک به بازگشت انسانهای به خطا رفته کار زندانبانی را نوعی معلمی و انجام تعلیم و تربیت دانست و خاطر نشان ساخت: احیاء انسانها احیاء جسمانی نیست بلکه احیاء روحانی است و اگر در یک انسان سازندگی ایجاد شود این اقدام از اجراخروی فراوانی برخوردار خواهد بود.

امام جمعه اسفراین با اشاره به فراهم شدن زیرساخت های اصلاحی و تربیتی در این زندان اجرایی شدن سخن حضرت امام(ره) در تبدیل زندانها به دانشگاه را مصداق بارز این فعالیت ها دانست و اعلام داشت:کاردراین حوزه نیازمند دانش و تبحر لازم است که الحمدالله روحانیون،مدددکاران،روانشناسان و اعم پرسنل زندانها در آموزش علوم دینی و تربیتی تبحر لازم را دارند.

حجت الاسلام محمدیان با اشاره به نقش بیکاری در گرایش افراد به آسیب های اجتماعی در سطح جامعه،اهتمام مدیر کل و مسؤلین زندان در گسترش فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی را ستود و خواستار گسترش این گونه فعالیت ها در سطح زندان ها گردید.

در جریان این بازدید مجتبی محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با ارائه گزارشی از برنامه های اصلاحی و تربیتی جاری درسطح زندانهای استان،گسترش فعالیت های فرهنگی و تربیتی،اهمیت بخشی به موضوع اشتغال و حرفه آموزی و حمایت از خانواده زندانیان نیازمند را ازجمله برنامه های مهم در دوره مدیریت جدید سازمان زندانها دانست وخاطرنشان ساخت: اجرای کیفی این برنامه ها نیازمند همراهی بیش از پیش نهادهای حمایتی و فرهنگی و همچنین گروه های داوطلب و جهادی می باشد.

مدیرکل زندانهای خراسان شمالی ضمن تشکر از حضور امام جمعه شهرستان اسفراین دربازدید اززندان، از وی خواست تا زمینه حضور بیشتر روحانیون و ائمه جماعات را در زندانها به منظورگسترش فعالیت های فرهنگی و تربیتی فراهم نماید. پایان خبر / م